Про те, що ціллю росіян може стати не лише інфраструктура, але й банківська система, розповів в ефірі телемарафону секретар РНБО Олексій Данілов, передає 24 канал.
Корисно Банк незламності та відділення з генераторами: де зняти готівку під час блекауту
Ми розуміємо, що нам треба робити для того, щоб ця система працювала стало. Були дані відповідні доручення з цього приводу, і я думаю, що ми зробимо все необхідне, щоб система банківська працювала, щоб вона не давала збоїв і щоб люди розуміли, що їм робити якщо на тій чи інший території станеться якийсь трабл.
Як працюватимуть банки в умовах блекауту
В НБУ зазначають, що готові до такого розвитку подій та вже вживають заходів. Зокрема реалізують проєкт Power Banking, який буде побудований на базі чергових банківських відділень, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання.
Power banking, або "банк незламності" передбачає створення національної мережі, котра об'єднає близько 1000 відділень, які точно працюватимуть у блекаут. До системи вже доєдналось понад 14 банків і їх кількість постійно зростає.
Чергові відділення забезпечуються усім необхідним обладнанням та каналами зв’язку для безперервної роботи за відсутності електрики, а також додатковим персоналом, касовою технікою, банкоматами, готівкою. Організовано безперебійну роботу контактних центрів НБУ і банків для інформування клієнтів про місце розташування і графік роботи чергових відділень тощо,
– мовиться в повідомленні.
Запровадження "банкоматного національного роумінгу"
Також в рамках ініціативи "банкоматного національного роумінгу" передбачається встановлення єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах.
На думку регулятора, це розширить можливості оперативного та зручного доступу громадян до власних коштів. Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи.
До теми Яку суму грошей треба тримати в готівці на випадок блекауту
Яку суму в готівці варто мати на випадок блекауту
На думку приватного інвестора Василя Матія, ймовірність того, що 100% всі свої витрати потрібно буде здійснювати в готівковій формі – не висока.
Якщо говорити про те, скільки варто відкласти у готівці на випадок повного блекауту – сума, якої вистачить, умовно кажучи, на тиждень – два середньомісячних витрат. Мені здається, цього було б достатньо.
Член ради НБУ Василь Фурман теж радить українцям мати мінімальну кількість готівки, якої вистачить на забезпечення базових потреб протягом умовного тижня, аби бути застрахованим на будь-які випадки.