Відновлення деокупованих областей

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що немає проблеми в тому, щоб відновлювати території, які Україна планує повернути. Це питання грошей та питання часу. Україна знайде рішення щодо цієї ситуації.

Читайте також Нафтовий прибуток Росії у 2023 році обвалиться вдвічі, – Мінекономіки

Війна – це важка історія, нам складно виживати в умовах, коли 50% бюджету йде на військову кампанію, дефіцит також перевищує 20% ВВП. Це непросто. Але, додавши до неї в майбутньому деокуповані території, це мало що змінить. Умовно кажучи, нам і так потрібно відновлювати територію Харківської області, яка деокупована, Чернігівської, Київської, Херсонської областей. В умовах, в яких ми живемо, ми шукаємо рішення, незважаючи ні на що,
– каже Марченко.

Гроші – це питання часу

У квітні – травні, коли Україна потребувала 5 мільярдів доларів щомісяця, при тому, що рік тому витрачала лише 1 мільярд, українці не склали руки та розв'язували це питання.

Коли ти займаєш проактивну позицію і думаєш, яким чином це питання вирішити, розкладаєш його на менші частини, розумієш, у тих країн такі-то можливості, а у тих – інші, і далі з кожною країною працюєш, то це і є спосіб вирішення. І зараз ми не дивуємося, чому у нас за рік зібрано 31 мільярд доларів і, зокрема, 5 мільярдів доларів в грудні, це вже нормальна історія,
– пояснює міністр.

За його словами, зараз ніхто вже не вдається в питання, де беруться кошти. Те саме стосується відновлення деокупованих територій. Кошти знайдуться – питання часу, людей і ресурсів, які мають бути.

Найменш захищеним категоріям – індексацію

За словами Марченка, у 2023 році пенсіонерам варто розраховувати на індексацію пенсійних виплат. Це може відбутися навесні.

Цікаво У Мінекономіки відповіли, чи можливе зниження окремих податків наступного року