За її словами, європейські держави не будуть виплачувати кошти в межах погодженого Групою семи механізму використання заморожених російських активів.

Дивіться також Це призведе до остаточної ізоляції Росії: у Зеленського назвали головну умову

Хто надасть Україні гроші

Вдень, 15 червня, на пресконференції за підсумками саміту G7 в Італії Джорджія Мелоні заявила, що позику в 50 мільярдів доларів Україні нададуть Сполучені Штати, Канада, Велика Британія та, імовірно, Японія, "відповідно до конституційних обмежень".

Станом на зараз європейські держави не залучені до цієї позики. З огляду на те, що всі ці активи заморожені в Європі, Європа вже бере участь, визначаючи гарантійний механізм виплати цієї позики,
– наголосила прем'єр.

Очільниця уряду Італії також додала, що це питання ще повинна розглянути Європейська рада. Водночас технічні питання надання позики будуть вирішувати міністри фінансів країн Європейського Союзу.

Напередодні лідери країн G7 підтвердили готовність виділити Україні 50 мільярдів доларів. Політики ухвалили декларацію, де виклали деталі механізму, через який Україна отримає до 50 мільярдів доларів допомоги шляхом заморожених активів Росії.

У тексті йдеться, що, згідно з даними Світового банку, Росія завдала Україні збитків на суму понад 486 мільярдів доларів і зобов'язана їх відшкодувати. Також країни Групи семи додали, що нарощують колективні зусилля з ослаблення російського військово-промислового комплексу.