Як усе це почалося

У 2011 році майбутній пенсіонер вперше спробував інвестувати у криптовалюту, але невдало. Усе змінилося, коли він зустрівся з Гаретом Нельсоном, з яким вони розробили сервіс BitInstant.

Читайте також Байден випадково прорекламував крипту: все завдяки популярному мему

Ця платформа стала успішною, в якийсь момент через неї проходило 30% від усіх транзакцій з біткойном, що привернуло увагу великих інвесторів, наприклад, бізнесмен Роджер Вер інвестував у проєкт 125 000 доларів. Вже у 2012 році бізнесмен стає одним із засновників некомерційної організації Bitcoin Foundation, метою якої були популяризація та убезпечення використовування біткойна.

Що сталося з BitInstant

Частковою причиною проблем BitInstant стала співпраця компанії з Еріком Вурхесом, засновником платформи ShapeShift, який на той час був директором з маркетингу й працював на Шрема.

Саме через цей сервіс у Шрема виникли проблеми з Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). Спочатку комісія звернула увагу на Вурхеса та прирівняла його діяльність з випуском незареєстрованих цінних паперів і наклала на нього штраф 50 000 доларів.

У липні 2013 року на BitInstant було складено колективний позов стосовно "навмисного спотворення відомостей про сервіс". Попри намагання Шрема владнати ці проблеми, операції на біржі довелося заморозити, а згодом і зовсім закрити сервіс.

Ув'язнення та життя після в'язниці

На початку 2014 року бізнесмена заарештували одразу за кількома статтями:

  • відмивання грошей;
  • надання допомоги під час проведення незаконних біткойн-транзакцій;
  • провадження діяльності без ліцензії;
  • умисна бездіяльність.

Спочатку йому загрожувало 30 років за ґратами, проте термін вдалося скоротити до 2 років. У 2016 році, коли він вийшов на волю, зосередився на підтримці стартапів. Також частину біткойнів він диверсифікував й інвестував у нерухомість.