Непогано йдуть справи у власників служб доставки. Такі компанії за період карантину фіксують значний приріст попиту. Проте вони шукають співробітників на доставку продуктів: потрібні і кур'єри, і ті, хто збиратиме замовлення у магазинах.

До теми Закон "підправили": тепер бізнесу не гарантують звільнення від сплати оренди

Попит на послуги доставки зріс на 80%. У відповідних компаніях ствердили, що зараз ажіотаж трохи спав, у порівнянні з лютим 2020 року. А от магазини власники вимушено зачинили. Більшість із них перейшли в онлайн-режим. Вони скаржаться, що продажі в шоурумах впали.

Офлайн-продажі складали значну частину, понад 90% прибутку. І відповідно, з початку карантину ми втратили обіг. Онлайн-продажі ще залишились, але, на жаль, вони недотягують до тих, що були на докарантинний період,
– розповів фінансовий директор магазину Сергій Лінський.

лінський
Сергій Лінський / Фото 24 канал

Бізнесмени кажуть, якщо люди після карантину купуватимуть українське – це допоможе підприємцям. На державну підтримку великих сподівань немає. За їхніми словами, так званий антикризовий закон на практиці неефективний. А мораторій на планові перевірки – декларативна міра, адже більшість малого і середнього бізнесу закриті і перевіряти фактично нікого.

Пошиття пальт: як живе бренд "Тремпель" в час карантину

Ірина Синицька та Анастасія Меркотан – дві дівчини, яким набридло бути найманими працівницями. Ще 4 роки тому вони працювали у великій компанії, були керівниками відділів. Проте в якийсь момент зрозуміли, що стомилися від цієї роботи. Тож маючи на руках лише більше 10 тисяч гривень, Іра і Настя вирішили ризикнути та створили власний бренд – "Тремпель", аби шити пальто на будь-який смак.

Перший рік розвитку бренду був найважчим, кажуть дівчата. Пошуки клієнтів та перша бракована партія, яка коштувала великих нервів. І це, за словами Іри та Насті, було найменшим випробуванням на шляху до успіху. За ці роки засновниці встигли взяти кредит на 45 тисяч доларів, залізти по вуха у борги, виплатити всі позики, вікдрити власний шоу-рум у центрі Києва і щосезону випускають нову колекцію. Найголовніше, що зрозуміли засновниці, – не треба економити на працівниках. Зараз у шоу-румі у дівчат окрім власного бренду своє місце можуть знайти й інші талановиті українці.

Дивіться відео 24 каналу про "Тремпель"

В коментарі 24 каналу Ірина Синицька розповіла, що під час карантину – складно, і державної допомоги не так достатньо, як хотілося б. Наразі вони працівників не звільняли та платять їм зарплати, перейшли в повний онлайн-продаж, а також запустили марафон про те, як створити свій бренд покроково.

Дивіться відеокоментар Ірини Синицькою про бізнес під час карантину:

Скільки підприємств постраждало від карантину в Україні

Кожен п’ятий малий бізнес в Україні може закритися через пандемію коронавірусу. 78% підприємців повідомили про втрати у розмірі до 75% від власних доходів. Однак лише 4% зізнались, що під час карантину прибукти їхньої компанії зросли.

При цьому, 31% підприємств планує скоротити штат працівників.

карантин
Значна частина підприємств планує скоротити штат працівників / Фото: скриншот з відео

Однак 48% запевнили, що карантин не вплине на кількість персоналу. І лише 26% не мають наміру зменшувати виплати працівникам.

Скільки підприємств постраждало від карантину в Україні:відео

зміни на час карантину,  що заборонено під час карантину
Які фінансові полегшення діють на час карантину / Інфографіка 24 каналу

Уряд відтермінував податкові штрафи до кінця травня. Але вірогідність того, що за цей час підприємці, які закриті на карантин, зможуть щось заробити – майже нульова.

Що відомо про антикризовий закон?Парламент ухвалив закон, який має захистити бізнес, послабити податкове навантаження, змінити процедури виплати соціальної допомоги, відтермінувати подання звітів тощо.

Проте у частині про скасування плати оренди для підприємств, які не працюють через карантин, змінили формулювання зі "звільняється" на "може бути звільнений від плати".