Чого чекати в останній тиждень травня

У коментарі 24 Каналу банкір Дмитро Замотаєв зауважив, що останній тиждень травня стане логічним продовженням квітневого тренду до зменшення дохідності за гривневими вкладами.

Читайте також Тренд на невелику девальвацію: чи буде долар у червні по 40 гривень

Банкір нагадує, що 25 квітня регулятор знизив ставку за 3-місячними депозитними сертифікатами із 17,5% до 16,5%, на основі якої формується дохідність гривневих вкладів.

Дмитро Замотаєв

Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку

Щоправда, на тлі низької інфляції, що у річному вимірі складає 3,2%, а з початку року не перевищує 1,4%, депозити в національній валюті залишаються вагомим інструментом для пасивного прибутку, що і робить їх цікавими для громадян.

Цікаво, що наразі альтернативи гривневим вкладам майже немає. Наприклад, вкладання коштів в ОВДП потребує не лише певної обізнаності, специфічних знань, а також більш потужних сум, що вимірюються сотнями тисяч гривень.

Натомість щоб "відчути" прибуток, розмір гривневого вкладу може бути суттєво меншим. Наразі мінімальні розміри вкладів в банках становлять від 1 тисячі гривень,
– додає Замотаєв.

Крім того, іншим потенційним інструментом може стати відкриття валютних вкладів. Це використовується багатьма виключно, як банківська "комірка", тобто місце зберігання грошей.

Загальні характеристики

Наприкінці травня в сегменті гривневих депозитів загальні характеристики будуть такими:

  • Ставка за 3-місячними депозитними сертифікатами залишиться на рівні 16,5%, відтак тенденція до поступового зниження дохідності гривневих вкладів набиратиме обертів,
  • Понад 70% банків вже переглянули чи переглядають наявні депозитні програми, знижуючи ставки дохідності в середньому на 0,5 – 1%,
  • Максимальні ставки за гривневими вкладами складуть близько 15% річних,
  • Середні ставки за вкладами від 3 місяців до 6 місяців наблизяться до 12,5% річних,
  • Середні ставки за вкладами від 9 місяців до 12 місяців складатимуть до 12% річних,
  • Чистий прибуток за гривневими вкладами залишиться на високому рівні: залежно від тривалості депозиту – до 6 – 7%,
  • Разом із завершенням травня добігатиме кінця дія пільгових, акційних умов розміщення коштів за старими ставками, що на 0,5 – 1% є більшими від теперішніх.

Таким чином, є всі ознаки вважати, що в останній тиждень травня завершиться "оформлення" нових умов розміщення коштів на гривневих депозитах. Також варто зауважити, що нові ставки можуть протриматися щонайменше 2 – 3 місяці й навіть більше,
– каже банкір Дмитро Замотаєв.

У разі суттєвого покращення економічних умов та зниження ставки за 3-місячними депсертифікатами, дохідність гривневих вкладів знову може бути переглянута.