На що вплине зростання мінімалки

Зростання мінімальної заробітної платні цьогоріч відбувається вже вдруге. Попереднє було у січні, коли зарплатня зросла з 6 700 до 7 100 гривень на місяць.

Читайте також 20% надбавки до пенсії: кому доплатять за місце проживання

Також зросли виплати у погодинному розмірі – з 42,6 до 48 гривень.

Податки

Роботодавцям треба буде сплачувати більший податок на доходи фізичних осіб, який складає 18% від зарплатні, тобто тепер – 1 440 гривень. А ще – 120 гривень військового збору. Тобто на руки працівник отримуватиме щонайменше 6 440 гривень.

Пенсії

Підвищення мінімальної зарплати має прямий вплив на пенсії людей старше 65 років з повним стажем роботи – 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

Лікарняні та декретні

Також зростає максимальний розмір виплат по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах: з квітня він складатиме відповідно 262,81 гривні та 525,62 гривні за день.

ЄСВ

Підвищення мінімалки спричинить зростання єдиного соціального внеску, який сплачують роботодавці та самозайняті особи.

З квітня цей внесок становитиме 22% від мінімальної зарплати, тобто 1760 гривень на місяць.

Штрафи

Крім того, збільшаться штрафи для роботодавців, які залучають працівників без офіційного оформлення: за кожного неофіційного працівника вони мають сплатити штраф у розмірі 80 тисяч гривень.

У разі повторного порушення протягом двох років штраф зростає до 240 тисяч гривень.

Чи буде у 2024 році індексація зарплат

Згідно з держбюджетом на 2024 рік, призупинення індексації зарплат не планується, отже, роботодавці зобов'язані будуть індексувати доходи своїх працівників відповідно до законодавства.

Роботодавець може зазначати відповідальності, якщо вчасно не проіндексує заплату своїм співробітникам, або взагалі цього не зробить:

  • штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного працівника,
  • адміністративна відповідальність у вигляді стягнення від 510 до 1 700 гривень, а в разі повторного порушення протягом року – від 1 700 до 5 100 гривень щодо неповнолітнього, вагітної жінки, батька-одинака, батька, який виховує дитину до 14 років, або який виховує дитину-інваліда.