Відомий учитель та мовознавець Олександр Авраменко в ефірі "Сніданок. Онлайн" пояснив, чи можна зараз писати слово "росія" з маленької літери. І підказав, чи є в українському правописі відповідне правило, яке це дозволяє.

Дивіться також Тільки не Турція і Арменія: як правильно українською називати країни світу

Чи можна писати назву "росія" з маленької букви

Мовознавець торік, зокрема, після того, як показав кадри понищеної росіянами Бучі, у соцмережі відверто натякнув: слово "росія" тепер доречно писати з маленької букви.

При цьому в ефірі він пояснив: в українському правописі навіть є правило, яке це дозволяє.

Воно звучить так: прізвища людей та імена, які вживають зневажливо, пишуть з малої літери. Наприклад, "гітлери", "путіни" ми можемо спокійно писати з малої літери, це відповідає вимогам чинного правопису. А щодо назви країни, цього немає в правописі, але за аналогією, зважаючи на ситуацію в країні, я вважаю, можна застосувати це правило і до неї,
– переконаний Авраменко.

Дивіться також Вимога Мін'юсту, – Лісовий про скандальний наказ щодо написання "р/Росії"

Навколо написання назви "росія" спалахнув скандал

  • Очільник МОН Оксен Лісовий наказав виправити в одному зі законодавчих актів словосполучення "російська федерація" на "Російська Федерація".
  • Міністр при цьому відповів на закиди і пояснив: правопис "Росії" з великої літери є вимогою нормопроєктування. Без такого виправлення Мін'юст не зареєстрував би один з наказів МОН.
  • При цьому Лісовий у коментарях до свого допису на фейсбуці відповів, що "за" те, щоб діти в Україні писали "росія" з маленької букви.