Про це повідомив освітній омбудсмен України Сергій Горбачов. При цьому розповів про труднощі у процесі навчання школярів з України.

Важливо Глава МОН зробив важливу заяву про українських учнів, які навчаються за кордоном

З якими проблемами стикаються українські учні за кордоном

Горбачов наголосив: освітні системи різних країн дуже відрізняються. Це створює для українських учнів специфічні проблеми.

Освітній омбудсмен при цьому зауважив: перша і найголовніша проблема – мовна. Вона має два аспекти. Перший – мовний бар'єр, коли дитина та її батьки не знають мови країни, в якій перебувають. Друга – пов'язана із тим, що діти з України за кордоном нібито ходять в українську школу, але там де-факто викладають російською.

Це дійсно є великою проблемою, бо іноді ці російські школи маскуються під українські. За цим потрібно дуже уважно стежити. Таких випадків не дуже багато, але вони є,
– наголосив Горбачов.

До теми Українських учнів у Польщі можуть не атестувати: чого не варто робити

Також він розповів про іншу проблему – відмінність освітніх систем.

За словами омбудсмена, у багатьох європейських країнах – жорстке освітнє законодавство. Відповідно до нього, дитина обов'язково має ходити до місцевої школи. Тож батькам для початку варто добре вивчити особливості освітньої системи країни, в яку вони виїхали з дітьми.

Ще однією проблемою для батьків-біженців є те, що їхні діти згодом – дуже відірвані від української системи освіти.