Деталі розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в інтерв’ю ZN.UA, зазначає 24 Канал.

Дивіться також В Україні скоротять кількість вишів: коли і скільки залишать

Як відбуватиметься вступ в магістратуру та аспірантуру 2025

Винницький розповів, що для вступу на мистецькі спеціальності до магістратури абітурієнтам необхідно буде скласти фахове вступне випробування з історії мистецтв, а для вступників до аспірантури з'явиться новий іспит із методології наукових досліджень.

Заступник міністра також наголосив, що у 2025 році на денну форму навчання в аспірантуру можна буде вступити за державним замовленням, а на контракт – лише на заочну чи вечірню форму.

Часто підготовка до вступної кампанії супроводжується стресом. Впоратися з ним допоможуть в Optima Academy на курсах підготовки до ЗНО та НМТ. Індивідуальний підхід, акцент на необхідних предметах, систематизація навчання та заповнення прогалин у знаннях – все, щоб абітурієнт був цілком впевнений у своїх знаннях.

Це питання принципове – обумовлене не лише потребою боротьби з особами, які використовують аспірантуру не за призначенням. Інвестиція держави в аспірантуру – це прояв того, що ми дбаємо про майбутнє нашої вищої освіти, про оновлення її науково-педагогічних кадрів,
– резюмував посадовець.

Дивіться також МОН пропонує звільнити частину вступників від обов'язку відпрацювання навчання

Які зміни відбулися під час вступу в аспірантуру у 2024 році

  • У 2024 році МОН значно змінило правила вступу в аспірантуру, аби відсіяти ухилянтів від справжніх вступників.
  • ЄВІ (єдиний вступний іспит) для всіх вступників в аспірантуру зберегли. Але допуском до вступних іспитів встановили оцінку ЄВІ в частині ТЗНК на рівні 160 балів.
  • Кількість бюджетних місць обіцяли збільшити до 7000.
  • За контрактом залишили заочну та вечірню форми, які не передбачають відстрочки від мобілізації.
  • Переведення з інших форм навчання на денну форму навчання буде недоступним.
  • Поновлення навчання на денній формі дозволять лише особам, які не є військовозобов'язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволили переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).