Законопроєкт 9432 передбачає розширення сфер застосування англійської мови в Україні, що логічно, адже Україна обрала шлях на інтеграцію з Європою.

Дивіться також "Є учасники, які втратили шанс на вступ": інтерв'ю з директоркою УЦОЯО про виклики НМТ-2024

В Україні підписали закон про англійську мову

Зеленський подав законопроєкт про англійську мову до парламенту ще у 2023 році. Цьогоріч на початку червня Верховна Рада ухвалила його в другому читанні.

Тоді також підтримали правку, яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за показ англомовних фільмів мовою оригіналу.

Закон передбачає офіційне закріплення статусу англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Також визначать ті посади, кандидати на які повинні обовʼязково знати англійську мову.

Великі й гострі дискусії викликала норма щодо англомовного кіно. Такі фільми в кінотеатрах мають показувати в оригіналі та з субтитрами українською, проте перехід має відбуватися поступово.

Що відомо про законопроєкт

  • 28 червня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9432 про англійську мову, який ініціював президент Володимир Зеленський.
  • Згодом Рада ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні. Закон підтримали 236 народних обранців, закріплюючи статус англійської як мови міжнародного спілкування.
  • Документ викликав резонанс, оскільки передбачав збільшення частки фільмів мовою оригіналу і заміну дубляжу українськими субтитрами.
  • На сайті президента створили петицію з вимогою зберегти український дубляж, яка набрала понад 29 тисяч голосів із 25 тисяч мінімально потрібних для розгляду.