Завод тим часом продовжує роботу, попри відсутність необхідних документів.

Читайте також: Весілля у протигазах: росіяни влаштували креативну фотосесію у промзоні

Держпродспоживслужба вкотре перевіряє рівень шкідливих речовин у повітрі. Остаточні результати отримають за кілька днів. Попередні заміри ж весь час показували перевищення небезпечних речовин у 20 разів.

Втім, містяни про отруйне повітря знають і без досліджень. У них часто паморочиться в голові, а неприємний запах переслідує їх місяцями.

Виходиш на балкон чи вішаєш білизну – відчуваєш неприємний запах, відкриваєш вікна – теж саме. Я спочатку думала, що хтось ріже арматуру, бо такий специфічний запах був,
– сказала місцева жителька Наталія Остапчук.

Цей житловий комплекс здали в експлуатацію два роки тому. Тепер власники квартир шкодують, що наважились на купівлю житла у цьому районі міста. Кажуть – не підозрювали, що сусідство з заводом, котре робить утеплювальні матеріали, настільки небезпечне.

За всіма нормами, навколо заводу повинна бути санітарно-захисна зона. Іншими словами, пустир. Втім, 16 років тому, ще коли завод був в проекті, місцеві чиновники віддали цю ділянку під житлову забудову. І санстанція це погодила.

Голова сільради, тоді ще Підгайцівської, виділив землю незаконно в санітарній зоні під будівництво житлових будинків. І люди купили ці будинки, поселилися, тоді був скандал. Покарали за незаконне виділення землі і голову сільської ради, його тоді засудили,
– відповів начальник екоінспекції у Волинській області Олександр Ткачук.

Жителі будинків, які розташовані менше ніж за 250 метрів від заводу, стали заручниками ситуації.

Читайте також: У Криму міг статись новий хімічний викид: є перевищення норми шкідливих речовин

Останній дозвіл на викиди шкідливих речовин у підприємства закінчився в березні. Продовжувати його мають лише з погодження з Держпродспоживслужбою. Та категорично проти. Тоді завод змусив через суд переглянути документ. У Держпродспоживслужбі пояснюють: документ переглянули. Проте підстав для надання дозволу, як і раніше – немає. Бо викиди загрожують здоров’ю людей.

А отже, підприємство працює порушуючи закон. І за це йому загрожує штраф. Виробники вважають себе заручниками давньої плутанини і шукають вихід. Тим часом, місцеві мешканці розплачуються своїм здоров'ям.

До слова, 18 вересня в окупованому Криму жителі розпочали паніку через появу густого кислотного туману, який вже огорнув Красноперекопськ. Люди скаржаться, що він викликає сльозотечу, біль у горлі та набряки слизових оболонок.