Відповідаючи на запитання судді щодо підозри Замана сказав: "Мені її вручали, але я вирішив, що це нижче мого достоїнства – читати цю галіматью".
Читайте також: Справа про незаконне збагачення Омеляна: коментар САП і самого міністра
При цьому екс-посадовець підтвердив, що прибув до суду в супроводі правоохоронців, та що вранці в нього був проведений обшук.
У суді оголосили перерву до 19:00. Про це просив захист Замани, щоб мати час для ознайомлення з текстом підозри та матеріалами справи.
Що відомо про Володимира Заману і в чому полягає його ймовірна держзрада? Замана має звання генерал-полковника. З 2012 року очолював Генеральний штаб ЗСУ. У лютому 2014 року під час Майдану Замана відмовився виконувати злочинний наказ тодішнього керівництва держави про застосування сили до мітингувальників і подав рапорт про звільнення. Після цього до червня 2014 року Замана був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міноборони.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, у період 2012-2014 років Замана особисто скоротив склад ЗСУ більше, ніж передбачалося Законом. Він розформував 70 військових частин і з'єднань, зокрема – зенітні ракетні бригади і дивізіони, 19 авіаційних частин, а бригаду тактичної авіації звів до ескадрильї.
У ці роки відбулося знищення військових комісаріатів, що заблокувало мобілізацію в 2014 році. А ще саме Замана видав директиву, згідно з якою підпорядкував керівнику Військово-Морських сил (майбутньому зраднику адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ. Це фактично паралізувало опір українських військових у мирний час російській агресії.