Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповіла Тетяна Попова, експерт ГО "ІнформБезпека", екс-заступник міністра інформполітики.
Читайте також: Росія надіслала Україні ноту протесту через справу щодо "РИА Новости Украина"
На питання, як правильно розмежувати свободу слова і захит інформаційного простору, захист національних інтересів України, експерт відповіла, що у справі про російського журналіста найбільш підозрілими їй здались саме фінансові схеми.
"Ті речі, які я бачу на сайті СБУ, про їхні матеріали 2014-2015 року (матеріали видання – 24 Канал), про референдуми, "русскую вєсну", "новоросію". Впринципі, за такі речі в 2014 році через суд закрили перші російські канали, ще при старому складі Нацради. Тому тут можна було працювати таким чином", – зазначила екс-заступник міністра інформполітики.
За словами Попової, з іншого боку його звинувачують у майже держзраді. На її погляд, для звинувачення у шпигунстві, мають бути належно доведені відповідні факти. Наприклад, якби він когось вербував.
Проте в той же час я бачу ось цю незрозумілу фінансову схему, коли через компанії фіктивні завозилися гроші в Україну, які потім, скоріше за все, йшли на потреби самих "Риа Новости" в Україні, і потім, ймовірно, що на розповсюдження їхніх новин черз інші сайти. От оця схема мала би дійсно цікавити наші податкові служби, тому що в цьому, скоріше за все, є певні порушення,
– додала експерт.
Дивіться повний випуск програми "Pro. Новини".
Нагадаємо, 15 травня працівники СБУ провели обшуки в офісі "РИА Новости Украина" в Києві. Під час обшуків було затримано журналіста цього видання Кирила Вишинського.
Згодом в СБУ пояснили, що затриманий Вишинський проводив в Україні підривні інформаційні акції, за що отримував гроші від РФ.
Генпрокурор України Юрій Луценко пояснив, що дії працівників "РИА Новости Украина" підпадають під ознаки статті "Державна зрада" Кримінального кодексу України.