Про це 24 Каналу говорив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан, прокоментувавши заяву Дениса Шмигаля щодо захисту енергосистеми. Прем'єр-міністр наголосив, що буде багаторівневий пасивний захист об'єктів.
Дивіться також Вбивця "Москви" та ракетний суверенітет: чому український "Нептун" так жахає Росію
Що таке "пасивний захист"
Як припустив Світан, тут може йтися про розосередження деяких систем перекидання та перепідключення електроенергії. Це може допомогти швидше перемикнутися на інші лінії та системи контролю.
Такий захист від виведення з ладу. В автоматичному режимі все перемикається, щоб не треба було вимикати та гасити блоки, потім ремонтувати і заново запускати. Все буде паралельно,
– вважає Світан.
Енергосистема, яку будували в Україні в часи СРСР, мала витримати удари від країн НАТО. Символічно, що насправді ворогом виявилася Росія.
Дивіться розмову з Романом Світаном на ютубі 24 Каналу
Основне прикриття енергооб'єктів здійснювати зенітні ракетні комплекси та мобільні групи військових. Також не варто забувати про авіацію, яка також здатна знищувати ворожі повітряні цілі.
Крім того, є сподівання що у наприкінці осені – взимку Україна таки отримає хоча б кілька літаків F-16. Вони суттєво допоможуть знищувати ворожі безпілотники, ракети тощо.
Енергосистема України: коротко
- Командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв припустив, чого очікувати ближче до зими від Росії. Ворог може знову почати обстрілювати об'єкти енергетичної інфраструктури.
- 22 вересня український прем'єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував обстріли України. Він зауважив, що енергетичний терор Росії триває вже 2 тижні.
- Майбутній опалювальний сезон Україна проживе на газі, який самотужки видобуде. У 2023 році "Нафтогаз" пробурив рекордну кількість свердловин.