Естетична медицина ніколи не була безкоштовною, і пацієнти не знають, чи вони можуть отримати таку допомогу. Про це 24 Каналу сказала засновниця проєкту постраждалих від воєнних дій "Заграва" Владліна Авєріна.

Варте уваги Найголовніше – життя і той, хто поряд, – хірург із Запоріжжя, який через війну переїхав у Київ

Що відомо про проєкт

Авєріна розповіла, що проєкт розпочався у травні з однієї пацієнтки. "Так вийшло, що про нас почали писати, до нас почали звертатися інші пацієнти", – відзначила вона. Першою учасницею проєкту стала дівчина з Чернігова, з клініки "Шевчик".

Згодом благодійники почали шукати інші клініки, які готові допомагати. Усе працює на добровільних засадах. Наразі з проєктом співпрацює 21 клініка з 11 міст України. Пацієнт може зайти на сайт проєкту і подивитися, які клініки представлені та в яких містах вони розташовані. Крім того, на інстаграм-сторінці zagrava.info можна ознайомитися з результатами, яких вже вдалося досягти.

Наша мета – стерти ці сліди війни з обличчя й душі. Коли людина дивиться в дзеркало і весь час бачить те, що було – це жахливо і психологічно дуже важко. Тому в усіх лікарів єдина мотивація – допомогти,
– наголосила Владліна Авєріна.

Важливо, що організація надає допомогу і військовослужбовцям, і цивільним. За словами Авєріної, звертаються люди з рубцями, уламковими ураженнями, травматичним татуюванням, коли метал або пластик заходить під шкіру і дає темний колір, опіками та контрактурами.

Стерти сліди війни – програма безкоштовної допомоги постраждалим українцям: дивіться відео

"Це зовнішня реабілітація. В нас такий собі постгоспітальний етап. Коли накладаються шви, щоб зупинити кровотечу, вони можуть спотворювати обличчя, волосисту частину голови, кінцівки. Ми беремося за такі ураження як дерматологи. З нами співпрацюють гінекологи, урологи, травматологи, офтальмологи, лор-лікарі, щелепно-лицеві хірурги, пластично-реконструктивні хірурги", – зазначає Авєріна.

Крім того, допомагають компанії, які безкоштовно надають для лікарів та клінік свою продукцію.

Як відзначила засновниця проєкту, зараз ще 7 клінік перебувають на розгляді. "Тим, хто хоче до нас приєднатися, ми надаємо анкету, дивимося, які послуги надаються. Якщо ми бачимо, що усе відповідає нашій місії, ми ставимо клініку на сайт", – зауважила авторка проєкту.

Відтак ініціатива масштабуватиметься, щоб якомога більше українців змогли позбутися шрамів, які є моторошними спогадами про війну.