Подібні зміни планували внести законопроєктом 9092-3 про адміністративні правопорушення стосовно повноважень інспекторів з паркування у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. І вже 22 травня Верховна Рада прийняла його за основу із допрацюванням положень, "за" проголосували 234 депутати.

Дивіться також Учні та студенти в Україні проходитимуть загальновійськову підготовку

Що передбачає такий законопроєкт

Згідно з вищезгаданим проєктом закону, під час дії воєнного стану в Україні забороняється тимчасове затримання транспортного засобу інспекторами з паркування.

Крім цього, законопроєкт також:

  • розширює перелік підстав для інспекторів з паркування щодо притягнення до адміністративної відповідальності за статтею про зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю та статтею про паркування транспортного засобу на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю;
  • уточнює норми санкцій статті про перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху та статті про порушення правил паркування транспортних засобів та порушення правил обладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів.

Водночас зауважимо, що евакуація транспортного засобу, який перешкоджає дорожньому руху, ймовірно, буде можливою й надалі. Однак подібні повноваження тепер стосуватимуться співробітників поліції.

Якщо ж говорити про муніципальних інспекторів, то вони зможуть і надалі виписувати штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю.

В Україні хочуть запровадити штрафні бали для водіїв за порушення ПДР

  • Міністерство внутрішніх справ планує у майбутньому запровадити в Україні штрафну систему балів для водіїв за порушення правил дорожнього руху (ПДР). Йдеться про те, щоб це зробити на законодавчому рівні.
  • Власне, в Україні у 2015 – 2020 роках вже діяла система балів та штрафів для водіїв. Відтак, кожному водію щороку налічували 150 балів. Однак у 2020 році її скасував президент Володимир Зеленський.
  • Ще на початку 2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №6502, який передбачає запровадження системи штрафних балів для водіїв. Передбачається, що такого роду заходи дозволять знизити кількість водіїв, які систематично порушують ПДР.