Про це 24 Каналу заявив політолог Ігор Рейтерович. Він зауважив, що позиція США щодо цього питання вже давно відома.
До теми Польща не може надати Україні винищувачі F-16: Дуда дещо пропонує натомість
"Вони вже неодноразово говорили, якщо таке бажання виникне у певних країн, то вони, в принципі, нічого не матимуть проти", – наголосив політолог.
За його словами, влітку проходитимуть найбільші за всю історію НАТО повітряні навчання. Вони будуть переважно на території Німеччини, але там залучатимуть й багато інших країн. Рейтерович припускає, що, можливо, в контексті саме цих навчань можна буде побачити багато нової та цікавої інформації.
"Наприклад, у вигляді участі у цих навчаннях наших пілотів на літаках, які до навчань будуть ще не наші, а після навчань можуть змінити свою дислокацію і, відповідно, країну перебування", – сказав він.
Яка країна може передати Україні винищувачі F-16: дивіться відео
Підготовка триває
На його думку, ситуація щодо надання Україні F-16 розвивається достатньо непогано.
"Ми бачимо, що є принципова позиція кількох європейських країн щодо підготовки пілотів і персоналу, який обслуговує. Адже нині для отримання літаків це найголовніша вимога", – розповів політолог.
Мовляв, не вийде просто отримати літаки, а потім протягом довгого часу чекати, поки знайдуть пілотів.
Такою країною, яка конкретно надасть нам ті самі літаки, можуть бути самі Нідерланди. Вони неодноразово про це вже говорили. І судячи з тих заяв, які час від часу виринають, видно, що дуже серйозна підготовча робота в кулуарах ведеться,
– припустив Ігор Рейтерович.
Він зауважив, що, найімовірніше, процес передачі цих літаків дуже сильно відрізнятиметься від процесу передачі танків.
"Тут, найімовірніше, буде історія про те, що ці літаки відразу з'являться в Україні. І, можливо, відразу на полі бою. Принаймні, все нині йде до цього", – наголосив політолог.
Що відомо про ймовірну передачу F-16
- Україна постійно наголошує, що ЗСУ треба саме винищувачі F-16. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що станом на зараз альтернативи цим літакам немає. Однак на післявоєнний період, коли Україна буде у складі Північноатлантичного альянсу, можна розглянути й інші варіанти.
- Дискусії щодо можливого постачання літаків F-16 в Україну тривають. Однак, за словами міністра закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра, прогресу у переговорах немає.
- У Міністерстві оборони України заявили, що ці винищувачі можуть змінити хід повномасштабної війни. Суттєвий результат можуть показати навіть 2 – 3 ескадрильї.