Про це 24 Каналу сказав політолог Валентин Гладких. Він наголосив, що війна триває, зокрема і в інформаційному просторі, а росіяни будуть продовжувати вкидати подібні тези через різні ЗМІ.

Читайте також США нібито пропонували Росії мир за окуповані території: навіщо Кремль розганяє цей фейк

Це стане прецедентом

Гладких зазначив, що для США принципово недопустимим є те, що одна держава використовує свою армію, щоб досягти якихось політичних цілей в іншій країні. Тож це вже не питання територіальної цілісності й державного суверенітету України. Це питання про світоустрій, про світовий порядок.

Проблема зараз не вирішується територіальними поступками, бо це прецедент,
– зауважив політолог.

За його словами, якщо Росія вийде з цієї війни з якимись здобутками, а путінський режим не буде покараний – це поганий прецедент, який потягне за собою ланцюгову реакцію в багатьох інших частинах землі.

Росіяни й надалі вкидатимуть подібні тези

Він виключає, що такі розмови могли лунати. Нині позиція України чітко окреслена президентом Володимиром Зеленським у формулі миру, де чітко прописано відновлення територіальної цілісності й державного суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів, після чого буде відбудова та покарання винних.

І ця формула, наголосив політолог, нині підтримується в світі по суті всіма, за винятком відверто маргінальних і подекуди терористичних режимів таких, як путінський в Росії.

Тому торгувати територією – не можна. Тим паче після того, скільки вони (США – 24 Канал) сюди інвестували вже своїх зусиль – як дипломатичних, так і фінансових інструментів дуже багато задіяно. Ну і військово-технічна допомога,
– зауважив Гладких.

Він наголосив, що війна триває, зокрема і в інформаційному просторі. Тому подібні тези росіяни будуть продовжувати вкидати через різні ЗМІ. Натомість довіряти можна лише офіційній інформації.

Що відомо про російську пропаганду: коротко

  • Російські пропагандисти вкидають багато фейків та маніпулятивних тез і шукають різні точки вкиду. Серед них є традиційні медіа, сайти-сміттярки, псевдоексперти, YouTube, а також месенджери. Як наголошує медіаекспертка та фактчекерка Альона Романюк, фейк не шкідливий, допоки його не починають масово поширювати.
  • Відомі випадки, коли російські загарбники викрадали українських дітей та депортували їх на окуповані території або до Росії. Згодом пропагандисти маніпулювали цими малюками.
  • Поки тисячі окупантів стають добривом для української землі, російські пропагандисти продовжують розповідати про "вєлічіє Расії" і пробивати нове дно. Нещодавно Маргаріта Симоньян поділилася настільки відбитим анекдотом, що можна відчути "іспанський сором".