Свою історію чернігівка Марина Блакитна розповіла журналістам. Жінка 3 тижні просиділа під обстрілами у місті.
Важливо Українських біженців краще приймають через расизм, – Папа Франциск
Район у центральній частині Чернігова, де вона жила, російські військові обстрілювали авіабомбами, касетними снарядами, там гинули мирні люди. Жінка вирішила, що треба рятуватися і виїжджати з міста. Прихисток вона знайшла у Франції.
Там її прийняли нащадки Мойсея Шамбона – француза, який на початку 20 століття жив у Чернігові та викладав там французьку мову. Коли у місті з'явилися російські більшовики, почалися пограбування, розстріли та катування. Тому родина з чотирма дітьми вимушена була тікати.
Француз Мойсей Шамбон / Фото Суспільного
Родина Мойсея Шамбона / Фото Суспільного
Заможна інтелігентна родина Шамбонів покинула у Чернігові все – садибу з будинком, майно, друзів. Взяли документи, гроші та родинний альбом. У січні 1921 року пароплавом через Одесу і Константинополь багатодітна сім'я повернулася до Франції. У Парижі Шамбон працював у Міністерстві фінансів.
Як українку прийняли у Франції
Зараз жінка перебуває у місті Гренобль, там її прийняла Ізабель Кома – правнучка Мойсея Шамбона. Вона розповіла, що спочатку не могла повірити, що Росія розпочала війну проти України. Їм це здавалося чимось неймовірним. Родина Ізабель вирішила прихистити у своєму домі кілька українських біженців.