Країни Північної Європи теж прагнуть якомога швидше надати Україні безпекові зобов’язання. Про це заявила глава данського уряду Метте Фредріксен особисто Зеленському під час зустрічі у рамках Мюнхенської конференції.
Дивіться також Можна чекати Taurus: політолог припустив теми розмови Байдена та Шольца
Данія бажає бути наступною
Фредріксен наголосила, що "нордичні країни" мають наступними підписати договори про гарантії безпеки з Україною.
Це добре, що частина великих країн вже підписали з вами такі договори, і ми маємо бути наступними у черзі,
– сказала вона.
Крім того, політик нагадала, що Данія залишається одним із найважливіших постачальників для ЗСУ. Зокрема, Копенгаген першим зголосився надати Україні винищувачі F-16. І вже зараз Данія підготувала новий пакет озброєння для передачі Києву.
Нідерланди теж не пасуть задніх
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте повідомив, що двостороння безпекова угода між Україною і Нідерландами майже готова до підписання. Вона "перебуває" на фінальному етапі.
Також Рютте запевнив, що навіть за умови зміни уряду в країні, безпекові домовленості та постачання від Нідерландів збережуться, зокрема й обіцянка щодо F-16.
У Зеленського підтвердили підписання нових угод
За словами прессекретаря президента Сергія Никифорова, Данія та Нідерланди будуть двома наступними країнами, з якими Київ підпише угоди про гарантії безпеки.
Посадовець не назвав дати, коли це станеться, але запевнив, що "зовсім скоро".
Гарантії безпеки для України: чого вже вдалося досягти
- Першим двосторонню угоду з Києвом підписав Лондон. Це сталося під час візиту Ріші Сунака до Києва 12 січня. Договір діятиме 10 років до вступу України в НАТО, його можна продовжувати. Він передбачає взаємодію країн у сфері оборони і безпеки. Лондон надаватиме Києву розвіддані, допомагатиме з кібербезпекою, військовою підготовкою тощо. Британія також зобов'язалася надати Україні військову допомогу у разі повторного наступу Росії.
- 16 лютого Зеленський спершу побував у Берліні, де разом із Шольцем підписав угоду про гарантії безпеки. У ній, зокрема, Німеччина пообіцяла надавати непохитну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно для відновлення її територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів.
- Того ж дня президент навідався до Парижу. Там він підписав таку саму угоду з Макроном. У 2024 році Україна отримає до 3 мільярдів євро додаткової допомоги. Які ще зобов'язання взяла на себе Франція, читайте тут.