Офіс Генерального прокурора звернувся до Кабінету міністрів України з проханням розробити превентивні заходи для захисту в'язнів від коронавірусу. Спалах Covid-19 в ізольованому просторі може бути вкрай небезпечним, повідомили у пресслужбі відомства. Йдеться про понад 52 тисячі осіб, яких утримують в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Читайте також Разумков підписав законопроєкт щодо протидії коронавірусу

Небезпека підхопити коронавірус для ув'язнених полягає в тому, що вони беруть участь у слідчих діях та судових засіданнях, мають право на побачення та отримання передач, підлягають етапуванню.
Уряд також просять виділити ізольовані місця з необхідним обладнанням та медичними засобами для окремого розміщення хворих на коронавірус. Не виключають у Офісі Генпрокурора й можливості акцій непокори у місцях позбавлення волі під час карантину.
Також під посиленим контролем під час спалаху Covid-19 повинні перебувати ізолятори тимчасового тримання Нацполіції, психіатричні заклади, дисциплінарні батальйони та гаупвахти Міноборони, школи соціальної реабілітації, пункти тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

Тим часом, в Ірані влада тимчасово звільнила 85 тисяч ув'язнених заради боротьби зі спалахом коронавірусу. В Організації Об'єднаних Націй вважають, що в'язні в іранських тюрмах уже можуть бути інфіковані і наполягають, аби Тегеран звільнив затриманих за антиурядові протести у листопаді.

Що відомо про карантин в Україні– З 12 березня по 3 квітня в Україні оголошено загальнонаціональний карантин через спалах коронавірусу.
– Зупинено навчальний процес у школах, вишах, дитсадках.
– Скасовано масові заходи.
– Зупинено роботу розважальних закладів та закладів громадського хачування.
– Заборонено міжміські транспортні пасажирські перевезення.
Зупинено роботу метро.
– У Житомирській та Чернівецькій областях, у яких виявлено 5 випадків коронавірусу, оголошено надзвичайну ситуацію.

Як відрізнити коронавірус
Як відрізнити коронавірус / Інфографіка 24 каналу