У Пхеньяні стверджують, що провели успішний запуск ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою, що стало першим балістичним тестом країни у 2024 році. Випробування відбулося на полігоні поблизу столиці, викликавши занепокоєння у сусідніх держав.

Дивіться також Мир чи війна․ Чому вибори на Тайвані матимуть глобальні наслідки для світу та України

Нова зброя КНДР викликає тривогу

Ракета пролетіла близько 1 000 кілометрів, що свідчить про значний прогрес у ракетобудуванні КНДР. Твердопаливну зброю такого типу важче виявити та знищити, що підвищує ризики для регіональної безпеки.

Випробувальний запуск ніколи не впливав на безпеку жодної сусідньої країни та не мав нічого спільного з регіональною ситуацією,
– водночас запевняють в Корейському центральному інформаційному агентстві.

Південнокорейські та японські військові підтвердили факт запуску, що викликало занепокоєння щодо можливості таких ракет досягти стратегічних об'єктів, зокрема американську територію Гуам.

Відомо, що твердопаливні ракети швидше готують до запуску ніж іншу зброю. Також їх легше переміщати та приховувати.

Вочевидь, таке випробування гіперзвукової ракети КНДР має стати ще одним сигналом для інших країн про необхідність перегляду своїх оборонних стратегій.

Дивіться також 38 паралель․ Що задумав Кім Чен Ин і чи вигідна нова війна Росії та Китаю

Контекст: що варто знати

  • У грудні 2023 року КНДР продемонструвала свої ракетні можливості, запустивши міжконтинентальну балістичну ракету, здатну досягти США.
  • Крім того, раніше Пхеньян вивів на орбіту військовий супутник, що викликало засудження з боку США та ЄС.
  • Водночас Захід стверджує, що діє Пхеньян не без допомоги Росії. Ба більше, Україна надала докази використання Кремлем північнокорейських ракет, що КНДР, звісно, заперечує.
  • Разом з тим не так давно Кім Чен Ин погрожував використати весь арсенал проти ворогів у разі військової конфронтації. Зокрема, згадав про Південну Корею.