Найважливіші новини України та світу за вівторок, 25 серпня:
Тимошенко на ШВЛ
Дивіться також В Україні за добу виявили 1 658 хворих на COVID-19: ситуація в областях
Лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, у якої діагностували коронавірус COVID-19, не підключена до апарату штучної вентиляції легенів, однак, перебуває у критичному стані. Так, температура тіла політикині не опускається нижче 39 градусів.
За інформацією прессекретарки Тимошенко Марини Сороки, з 24 серпня Юлія Тимошенко отримує інтенсивний курс терапії, згідно з протоколом лікування. Народний депутат від "Батьківщини" Вадим Івченко повідомив, що Юлія Тимошенко перебуває критичному стані, вона вживає всі відповідні до протоколу заходи для вентиляції легенів, але це не апарат ШВЛ.
Донька Тимошенко, Євгенія, та зять – Артур Чечоткін начебто переносять хворобу в легкій формі.
Продовження карантину
До теми Іноземцям з червоної зони можуть на 30 днів заборонити в'їзд до України: ініціатива уряду
Карантин в Україні, найімовірніше, продовжать щонайменше до листопада. Річ у тім, що термін адаптивного карантину, введеного урядом, збігає 31 серпня. Відтак, Кабмін планує продовжити його у зв’язку з несприятливою епідеміологічною ситуацією в країні.
Цю ініціативу підтримує й президент Зеленський. Глава держави, зокрема, виступає за введення заборони на роботу нічних клубів, концертів.
Карантин повинен залишатися адаптивним і необтяжливим для підприємців. Малий і середній бізнес повинен мати можливість правильно організувати роботу в нових умовах,
– вважає глава держави.
Рішення про продовження карантину уряд може прийняти вже 26 серпня під час свого засідання.
Мінімалка зросте з вересня
З важливого У Путіна відреагували на діагноз Навальному щодо отруєння: кажуть, могли би врятувати
Рада на позачерговому засіданні проголосувала за підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень. Відтак, з 1 вересня мінімальна зарплата має збільшитися на 277 гривень.
За законопроєкт, що раніше вніс в Раду президент Зеленський проголосували 295 депутатів.
До речі, глава держави сподівається на ще два етапи збільшення мінімальної зарплати – з 5 до 6 тисяч, а впродовж 2021 року – до 6,5 тисяч гривень.
За словами президента, після підвищення мінімальної зарплати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив'язаною до мінімальної зарплати.
Як підвищуватиметься мінімальна зарплата / Інфографіка 24 каналу
Критика законопроєкту
Проте серед депутатів є й ті, які розкритикували законопроєкт Володимира Зеленського. Приміром, Ярослав Железняк з фракції "Голос" вважає, що президентський законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати негативно вплине на збільшення податків і зборів.
Цей законопроєкт краще назвати скороченням робочих місць. Це про збільшення податків і зборів, в першу чергу для малих і середніх підприємців,
– вважає він.
Водночас депутати опозиційних фракцій та автори альтернативних законопроєктів під час обговорення наголошували на необхідності підвищення не лише мінімальної зарплати, а й мінімальної пенсії.
Скасована зустріч у нормандському форматі
Стало відомо Справу Шеремета розглядатиме суд присяжних
Нормандська зустріч, у якій мали взяти участь радники глав держав 28 серпня, не відбудеться. Її скасували.
Чому? Тут версії України та Росії розходяться. Так, в Офісі Президента кажуть, що зустріч радників глав нормандського формату скасували через термінове відрядження радника президента Франції Еммануеля Бонна.
Тим часом Росія називає свою причину скасування "Норманді". Там кажуть, що сторони не можуть погодити проєкти підсумкових документів та мають інші розбіжності.
Зустріч у Парижі 28 серпня мала стати першою із трьох. Президент Володимир Зеленський повідомляв, що після зустрічі радників глав держав будуть переговори міністрів, а тоді – лідерів країн.
Бойовиків з Донбасу перекидають під Білорусь
Дивіться також Київ накрила шалена злива: місто стало в заторах – відео, фото
Проросійських бойовиків з Донбасу начебто переправляють у Білорусь. Принаймні, про це інформують громадські активісти "Східної правозахисної групи". На непідконтрольному Донбасі нібито набирають добровольців для відправки у місця, розташовані якомога ближче до кордону Білорусі.
Найманці начебто мають допомогти режиму Олександра Лукашенка залишитись при владі. Такий "вояж" оплачується: бойовикам пропонують 30 тисяч рублів.
Так, на кордон Російської Федерації і Білорусі вже начебто вирушили 3 автобуси з "добровольцями" з окупованих територій. Два автобуси поїхали через КПВВ "Ізварине", а третій виїхав із міста Антрацит і попрямував через місто Новошахтинськ Ростовської області.