Найважливіші новини в Україні та світі за 13 березня:

Перша смерть в Україні від коронавірусу

Від епідемії коронавірусу померла 71-річна жінка з Радомишля Житомирської області. Вона стала першою жертвою епідемії у нашій країні.

Важливо У Радомишлі захворіли парафіяни церкви, яку відвідувала померла українка

Міністерство охорони здоров'я України висловило співчуття рідним жінки. У відомстві додали, що під наглядом лікарів перебувають близькі родичі, з якими вона проживала, та інші люди, з якими жінка контактувала.

Померла жінка перебувала у групі ризику. Як відомо, старше покоління людей найбільш вразливе до інфікування коронавірусом Covid-19 з летальними наслідками.

Як проходила хвороба у жінки:

  • У лютому жінка подорожувала Польщею, вже на початку березня повернулася до Львова, де гостювала у родичів, після чого приїхала до рідного міста – до Радомишля.
  • Жінка відчула занедужання 3 березня, звернулася за допомогою до лікарів, їй виміряли тиск і відпускали додому. У МОЗ запевнили, що ці лікарі наразі перебувають на обсервації, адже теж можуть бути інфіковані.
  • Відомо, що 8 березня жінка ходила на службу до місцевої церкви, де цілувала ікони.
  • Госпіталізували жінку лише тоді, коли їй стало зовсім погано. 12 березня тест підтвердив, що вона хвора на коронавірус, у неї також виявили двосторонню пневмонію.
  • Вже наступного дня у пенсіонерки почав падати рівень кисню в крові, тож лікарі вирішили приєднати її до апарату штучного дихання. Стан жінки стабілізувався, проте вже через годину їй різко погіршало. Лікарі п'ять разів реанімували хвору, проте врятувати не змогли.
  • Тепер під охороною та наглядом лікарів перебувають 10 родичів пацієнтки, зокрема троє дітей. Симптомів коронавірусу у них поки не виявлено. Також ізольовані медичні працівники, з якими контактувала жінка.
  • У місті Радомишль запроваджують надзвичайний стан, який передбачає певні обмеження, зокрема – закриття розважальних закладів та місця перебування великої кількості людей. Також у 14-тисячному місті зупинено рух маршруток, зачинений навіть місцевий базар.


Епідемія коронавірусу – головні цифри / інфографіка 24 каналу

Як Україна боротиметься з коронавірусом

Україна розпочинає посилено боротися з епідемією коронавірусу як всередині країни, так і на зовнішніх кордонах. Зокрема, на кордоні ввели жорсткі обмеження, а МОЗ пропонує законопроєкт про боротьбу з коронавірусом.

Обмеження на кордоні

Рада національної безпеки і оборони України вирішила закрити кордон на два тижні для іноземців. Триватиме заборона перетину кордонів протягом двох тижнів, починаючи з 15 березня.

Цікаво Від коронавірусу померла українка в Італії

Однак усі громадяни України, які зараз перебувають за кордоном, зможуть повернутися в Україну. Але, якщо прибуватимуть з тих країн, де вирує коронавірус, їх відправлятимуть на обсервацію.

Мінінфраструктури зазначило, що обмеження не стосуватимуться міжнародних вантажних перевезень: їх не припинятимуть.

Законопроєкт про боротьбу з коронавірусом

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець презентував законопроєкт про підвищення ефективності боротьби з епідемією коронавірусу. У ньому пропонують ухвалити низку законодавчих змін:

  • Спрощення процедури закупівлі товарів, робіт та послуг для запобігання та боротьби з коронавірусом:
    за прогнозом МОЗ, це дозволить пришвидшити процес закупівлі засобів індивідуального захисту та тест-систем;
  • Можливість працівникам виконувати роботу з дому;
  • Заборону на проведення масових заходів на понад 200 осіб;
  • Заборону на проведення заходів державного нагляду та контролю під час карантину через коронавірус;
  • Посилення контролю в'їзду та виїзду на територію України;
  • Чіткий алгоритм примусової ізоляції та самоізоляції та відповідальності за недотримання карантину.

Як уберегтися від коронавірусу: дивіться відео

Скандальні домовленості у Мінську

Скандальне засідання тристоронньої контактної групи у Мінську відбулося ще 11 березня. Втім особливо активно його почали обговорювати 13 березня, коли Андрія Єрмака почали звинувачувати у домовленостях, які можуть легалізувати бойовиків з Донбасу.

Важливо Це державна зрада, – В'ятрович вимагає відкрити кримінальну справу проти Єрмака і Кучми

Справа у тім, що під час цієї зустрічі обговорювалося створення консультативної ради, до якої входитимуть українські громадяни та мешканці тимчасово окупованих територій.

Єрмака звинуватили у тому, що таким чином Україна буцімто визнає бойовиків, а не Росію стороною мінського процесу, а отже і російсько-української війни на Донбасі.

Втім сам голова Офісу Президента запевнив, що про жодну легалізацію бойовиків не може бути й мови. Мовляв, це буде лише дорадча група у політичній підгрупі ТКГ.

Крім того, на зустрічі було досягнуто ще кілька домовленостей:

  • обмін утримуваними особами. Найближчим часом сторони мають передати список на звільнення.
  • розведення сил і засобів, українська сторона запропонувала нові ділянки;
  • одночасне відкриття контрольних пунктів у Золотому та Щасті.

домовленості у Мінську
Протокол з мінського засідання з підписами бойовиків / фото: "Дзеркало тижня"

Лігу чемпіонів і Лігу Європи призупинили

УЄФА офіційно схвалила перенести усі матчі Ліги чемпіонів і Ліги Європи, а проведення турнірів призупинити на невизначений термін. Причиною такого рішення стала епідемія коронавірусу.

Цікаво Коронавірус і спорт – скасовані і перенесені події в режимі онлайн

У зв'язку з подіями, пов'язаними з поширенням коронавірусу у Європі і відповідних рішень, ухвалених різними урядами, всі клубні змагання УЄФА, заплановані на наступний тиждень, відкладаються,
– пояснили в УЄФА.

До слова, в УЄФА також заплановане екстрене засідання на 17 березня. На ньому розглядатиметься питання про відкладення головного європейського турніру – Євро-2020. Імовірно, його відтермінують на 2021 рік.