Неправильна обробка полів і масове отруєння на Тернопільщині

У селі Іване-Пусте, що у Тернопільській області, понад 250 людей звернулися до медиків із симптомами запаморочення та нудоти, 99 з них – це діти. Усі потерпілі кажуть, погано їм стало після того, як аграрії із літака покропили поля, що належать ТОВ "Агрополіс".

Читайте також: САП відкрила справу щодо Ситника через можливе розголошення даних розслідування

За їхніми словами, сільськогосподарські роботи було проведено 18 вересня, і одразу після цього до медиків почали звертатися місцеві жителі. Зауважимо, що за 3 дні кількість потерпілих пішла на сотні.

Зараз у селі працюють фахівці з обласного лабораторного центру та ДержпродпотребСлужби, які з'ясовують усі обставини та причини отруєння.

Жодного потерпілого не було госпіталізовано та наразі жодна людина не перебуває на стаціонарному лікування в лікарні. Відібрали проби грунту та рослин в кілометровій зоні навколо села. Поки нам не відомо, чи є залишкова кількість пестицидів. Проводиться дослідження, результати будуть незабаром,
– прокоментувала речниця Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільщини Наталя Гресько.

Додамо, що Держпродспоживслужба почала розслідування масового отруєння людей через неправильну обробку полів.

Крім того, будь-які роботи, пов'язані з окропленням хімікатами ділянок, які належать ТОВ "Агрополіс" на Тернопільщині, призупинили.

Сюжет 24 каналу про масове отруєння на Тернопільщині

Уряд представив Бюджет-2019

У Верховній Раді уряд презентував проект держбюджету на 2019 рік. Тепер головний кошторис країни мають обговорити у парламенті та підготувати до першого читання.

Читайте також: "Якби не агресія Росії, ви б не побачили від нас бюджет": чому депутати невдоволені проектом

Тож, відповідно до статті 154 Регламенту Верховної Ради України тепер бюджет України для подальшої роботи переходить у парламент.

Під час презентації законопроекту Гройсман зазначив, що "бюджет має бути реалістичним", а не популістичним і застеріг депутатів від "роздування" доходів та невиправданих витрат.

Основні дати, які треба знати:

  • до 1 жовтня нардепи подаватимуть свої пропозиції до документу;
  • до 15 жовтня їх розгляне головний комітет;
  • до 20 жовтня Верховна Рада повинна затвердити проект держбюджету в першому читанні.

У попередньому проекті бюджету-2019 закладено такі цифри:

  • Зростання ВВП: 3%
  • Інфляція: 7,4%
  • Курс: 29,4 гривні за долар
  • Мінімальна зарплата: 4173 гривні
  • Прожитковий мінімум на одну особу на місяць: з 1 січня 2019 року — 1853 гривні, з 1 липня — 1936 гривень, з 1 грудня — 2027 гривень.
  • Доходи держбюджету: 1,29 трильйона гривень.
  • Видатки: 1,094 трильйона гривень.

Найбільше грошей заклали на освіту – 242 мільярди гривень. Адже реформу розпочали у вересні цього року і треба розвивати нову українську школу. На другому місці – пенсійний фонд – 166 мільярдів гривень. Витрати на оборону на третій сходинці – загалом 101 мільярд гривень. Далі йдуть охорона здоров'я та МВС – 92 та 82 мільярди гривень відповідно.

Бюджет-2019 Україна цифри
Бюджет-2019 в Україні: головні цифри

Сюжет 24 каналу про підсумки "бюджетного" дня у Верховній Раді

Читайте також: Прожитковий мінімум-2019: чого чекати українцям

Померли відомі українці

На 65-му році життя помер Віталій Шевченко – колишній народний депутат України кількох скликань, журналіст і громадський діяч.

"20 вересня на 65-му році життя помер народний депутат 2, 3 і 4 скликань, автор багатьох законодавчих ініціатив у сфері свободи слова та інформації, глава Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, талановитий український журналіст. Дисидент, один з лідерів "Народного Руху", близький сподвижник В'ячеслава Чорновола Віталій Федорович Шевченко", – заявив спікер ВР Андрій Парубій перед відкриттям засідання.

Додамо, що помер політик і медійник після важкої хвороби. Похорон Шевченка відбудеться 21 вересня. Прощання – 11:00-12:00 у приміщенні Спілки письменників України (вулиця Банкова, 2). Панахида і поховання – 13:00 у Вознесенській церкві та на Байковому кладовищі.

Також 21 вересня стало відомо про смерть колишнього голови Ради міністрів Української РСР і колишнього прем'єр-міністра України Віталія Масола.

"Сумна новина. На 90-му році життя відійшов у вічність Віталій Андрійович Масол – відомий державний діяч і політик, мудра, високопрофесійна і щедра душею людина, яку я особисто знав і поважав. Почесного громадянина Чернігівської області, політика, який очолював уряд двох країн – УРСР та України, багато експертів й нині вважають найбільш професійним управлінцем нашої держави", – написав у Facebook заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур.

Читайте також: Президент В'єтнаму помер від рідкісного невиліковного вірусу

Як залишатися бадьорим упродовж дня: порада лікаря

Кава – це найбільш популярний спосіб збадьоритися на весь день. Проте цей напій має багато протипоказань. Саме тому лікар Вікторія Савицька радить використовувати інші методи.

За її словами, через брак кисню пригнічується організм, робота мозку, відтак організм реагує на це сонливістю та поганим настроєм. Тому вона рекомендує частіше відкривати в офісі вікна та частіше гуляти після роботи, і це допоможе не лише покращити сон, а й поліпшити психологічний стан людини.

Як підкреслює фахівець, провітрювати офісні приміщення та кімнати потрібно для того, що щоб не впадати в сонний стан і не маятися на робочому місці через небажання що-небудь робити.
Водночас лікар радить не використовувати кондиціонери, особливо тоді, коли немає спеки на вулиці. Також важливо, щоб вікна не виходили на дорогу чи магістраль.
Крім того, для боротьби з дефіцитом кисню чудово допомагає ароматний липовий чай, що підбадьорить і додасть сил протягом дня. Також лікар радить добре висипатися, щоб уникнути дратівливості та нервозності.