Цим грузинський уряд буквально відмовляється від євроінтеграції і підписує собі вирок на служіння Росії. Таку думку 24 Каналу висловив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.
Зверніть увагу У Грузії протести через відновлення прямого авіасполучення з Росією
Подоляк переконаний, що модератором процесів всередині Грузії є олігарх Бідзіна Іванішвілі. Президентка Грузії не має достатньо повноважень, але Саломе Зурабішвілі займає правильну позицію щодо подій у Грузії.
Які наслідки матиме Грузія
Уряд Грузії сьогодні обрав абсолютно продуману антизахідну позицію. Країна вибрала для себе роль "Білорусь 2.0". Там досі вважають, що Росія може не програти в цій війні й очікують, що будуть отримувати певні зиски від єдиного ринку з Росією та повністю залежатимуть від російських кредитів.
Вони не будуть мати стосунку до європейського чи євроатлантичного ринку. Вони будуть абсолютно маріонетковою державою попри те, що частину території контролюють російські проксі. Їх принизили у 2008 році, а сьогодні вони на колінах і кажуть: "продовжуйте нас принижувати",
– прокоментував політик.
Він переконаний, що грузинське суспільство ще трішки подумає, а згодом почнуться жорсткі протестні процеси в країні. Важко сказали, коли це станеться, але історія Грузії показала неодноразово, як народ вміє захищати своє право бути таким, як хоче.
"Грузинський уряд однозначно вибрав антизахідну позицію, використовує антизахідну риторику. І коли Росія програє у війні, це буде мати важкі економічні наслідки, я вже не кажу про репутаційні наслідки для майбутнього Грузії", – резюмував Подоляк.
Повне інтерв'ю з Михайлом Подоляком: дивитись відео
Які в Грузії стосунки з Росією зараз
- Нагадаємо, 10 травня було видано указ про відновлення повітряного сполучення між Москвою й Тбілісі. Грузинські опозиціонери назвали авіарейс початком гібридної окупації всієї Грузії. Свідомі грузини зустріли літак протестами і демонстраціями. Ба більше, тоді з Росії прилетіли прокремлівські політики та громадські діячі.
- Президентка Білорусі заявила, що не користуватиметься послугами компанії Georgian Airways, літак якої привіз росіян на територію Грузії. Натомість авіакомпанія оголосила її персоною нон грата.
- Днями також стало відомо, що прем'єр-міністр Грузії заявив про відмову впроваджувати прямі санкції проти Росії, адже за його словами, це нашкодить грузинському народу. І це попри те, що понад 20% Грузії окуповано Росією з 2008 року.