Щоденно вдавалося евакуювати близько 200 людей в безпечні місця. Про це 24 каналу розповів помічник командира 18 окремого вертолітного загону по зв'язках зі ЗМІ Юрій Кульпа.
Читайте також Лава вулкана майже досягла міста-мільйонника Гома у Конго: жахливі фото і відео
З моменту виверження вулкану екіпажі перевезли 1 420 людей та понад 33 тони вантажу. Наліт у небі Африки за період надзвичайної ситуації склав близько 300 годин.
Старший льотчик вертолітної ланки, майор Андрій Ковалюк розповів, як відбувалася евакуація. "Працювали, як працюємо завжди", – наголосив він.
Коли ми вивозили місцевих, в їхніх очах був страх. Аже вони покидали своє місто. Коли вже поверталися, то виходять і дякують. Ставляться до нас дуже добре,
– зазначив він.
За словами військового, темпи польотів під час евакуації відрізнялися від тих, що є у повсякденній діяльності. Адже треба було перевезти багато людей.
"Не було ніяких затримок. Сідали, заправлялися та вилітали знову. По-іншому не могло бути", – підсумував український миротворець.
Повернення конголезців додому означає, що ситуація у місті Гома стабілізувалася й наразі загрози повторного виверження вже немає.
Українські військові з місцевим населенням / Фото Юрія Кульпи
Зауважимо, що вулкан Ньїрагонго у ДР Конго почав вивергатися 22 травня. Це – один із найбільших активних вулканів у всьому світі.
Лава цього вулкану містить дуже мало діоксиду кремнію. Саме через це її потоки можуть досягати швидкості 100 кілометрів на годину.
Як оцінюють роботу українців в ООН
Повітряну евакуацію з Гоми після виверження вулкану проводила Місія ООН у ДР Конго. Її представники давали завдання екіпажам українських вертольотів Мі-8.
Мовиться, зокрема, про розвідувальні польоти для збору інформації над вулканами, а також польоти для забезпечення національного персоналу Місії ООН.
Наприклад, я ставив завдання українським пілотам, що необхідно бути в аеропорту за 20 хвилин, а вони прилітали за 5. Час повернення був просто казковим,
– наголосив Амброз, представник Місії ООН.
"Екіпажі працюють тут майже рік. Вони присвячують весь свій час, аби перевести якомога більше людей та вантажів, дотримуючись всіх вимог та інструкцій уряду ДР Конго", – додав він.
Й підкреслив, що українські пілоти прилітали день за днем і воліли працювати понад норму. Вони виконували навіть більше, ніж просто свої службові обов'язки.
Дивіться відео, як українські пілоти рятували людей у ДР Конго