Як пише 24 Канал з посиланням на Southern Living, зима може стати справжнім випробуванням для вуличних аксесуарів, зокрема гриля. Сніг, дощ і лід можуть спричинити іржу, корозію та навіть непоправні пошкодження, якщо не вжити відповідних заходів. Як захистити гриль взимку, розповідаємо далі.
До теми 9 типових помилок, яких слід уникати під час зберігання дров
Чому важливо накривати гриль взимку
Якщо ви не використовуєте гриль протягом зимових місяців, експерти рекомендують придбати для нього спеціальне покриття. Воно захищає обладнання від бруду, опадів та інших несприятливих умов, що провокують іржу й корозію.
Така невелика інвестиція допомагає значно подовжити термін служби гриля й уникнути дорогих ремонтів або й взагалі купівлі нового приладу.
Проте тут, як і в будь-якому рішенні, є свої нюанси. До прикладу, важливо, щоб покриття мало вентиляційні отвори. Інакше під ним може накопичуватися волога, що призводить до пошкоджень. Аби уникнути такої проблеми, слід щонайменше періодично відкривати покриття, щоб гриль "дихав". Також потрібно слідкувати, щоб воно добро прилягала до гриля, але не було занадто тугим, щоб забезпечити циркуляцію повітря.
Як виглядає накриття для гриля: дивіться відео
Який матеріал для накриття гриля обрати
На ринку є накриття для гриля з різних матеріалів, кожен із яких має свої переваги. Найпоширенішими рішеннями є вініл, поліестер і брезент.
Так, вініл – це найдоступніший варіант. Накриття з нього забезпечує базовий захист від вологи та підходить для більшості кліматів. Водночас дешеві вінілові покриття можуть тріскатися й швидко зношуватися в умовах сильної спеки або холоду, тож важливо враховувати індивідуальні особливості вашого середовища.
Тим часом поліестер – це оптимальний вибір за співвідношенням ціна – якість. Він витримує екстремальні температури, не тріскається й не лущиться, але є дорожчим за вініл.
Насамкінець брезент – це найдорожчий, але й найнадійніший варіант. Цей матеріал є природно водонепроникним і стійким до екстремальних умов. Він забезпечує довговічність і найкращий захист, але коштує чимало.
Відтак, обираючи накриття для свого гриля, враховуйте кліматичні особливості вашого регіону та бюджет, а також пам'ятайте, що навіть найпростіше накриття краще за ризики пошкодження пристрою.