Як повідомляє 24 Канал з посиланням на SampleBoard, останніми роками в різних галузях промисловості відбувся помітний зсув у бік екологічності, і домашній декор не є винятком. Відтак, як зробити свій дім більш екологічним у питанні декору, розповідаємо далі.
До теми Схвалено експертами: 3 ефективні поради феншуй для дому
Як зробити свій декор більш екологічним
Щоб зробити свій домашній декор більш екологічним, потрібно робити свідомий вибір, який мінімізує вплив на навколишнє середовище та сприяє турботі про довкілля. Ось кілька порад, які допоможуть зробити інтер’єр будинку більш екологічним:
Вибирайте екологічні матеріали.
Вибирайте меблі, текстиль та аксесуари, виготовлені з екологічно чистих матеріалів, таких як деревина, бамбук, перероблені метали та натуральні волокна, на приклад органічна бавовна, льон або коноплі. Уникайте продуктів, виготовлених із матеріалів, які сприяють вирубці лісів або надмірному виснаженню ресурсів.
Ставте пріоритет на якість замість кількості.
Інвестуйте в високоякісні, міцні речі, які створені, щоб служити довго. Так, вони можуть коштувати дорожче, але зазвичай мають й довший термін служби, що зменшує потребу в частій заміні та, зрештою, економить ресурси в довгостроковій перспективі.
Переробляйте речі.
Подаруйте старим речам нове життя, переробивши їх на унікальні елементи декору. Наприклад, ви можете перетворити старі ящики на полиці, вінтажні тканини на декоративні подушки або змінити призначення скляних банок на стильні вази чи свічники.
Підтримуйте місцевих та маленьких виробників.
Вибирайте продукцію малого бізнесу, коли це можливо, щоб зменшити вуглецевий слід, пов’язаний з транспортуванням, і підтримати виробників. Шукайте вироби ручної роботи на місцевих ринках, ярмарках ремесел або онлайн-платформах, які представляють незалежних майстрів.
Використовуйте вінтаж і секонд-хенд.
Відвідайте комісійні магазини, антикварні магазини та онлайн-ринки для вінтажних або вживаних меблів і предметів декору. Купівля секонд-хенду не тільки зменшує кількість відходів, надаючи речам нове життя, але й додає характеру та унікальності вашому простору.
Вибирайте нетоксичні покриття.
Вибирайте фарби, лаки та інші покриття з низьким або нульовим вмістом летких органічних сполук, щоб мінімізувати забруднення повітря в приміщенні та сприяти покращенню якості повітря.
Практикуйте мінімалізм.
Мінімалістичний підхід до домашнього декору може допомогти зменшити безлад і непотрібне споживання. Зосередьтеся на якості, а не на кількості, і ретельно облаштуйте свій простір лише тими предметами, які приносять вам радість і служать певній меті.