Яка ситуація на фронті, де просунувся ворог та наші військові, що відбувається у світі та як це вплине на Україну – читайте в тексті 24 Каналу.

Дивіться також Ворог атакував "Шахедами", пошкоджено Інститут журналістики КНУ: хронологія 984 дня війни

23:55, 4 листопада

Окупанти масово використовують цивільні фури для логістики зброї та боєприпасів у Донецькій області

Агенти "АТЕШ" звернули увагу на збільшену кількість цивільних фур контейнерного типу. Вони мають вигляд звичайних рефрижераторних контейнерів але шасі та самі фури посилені потужною підвіскою, що дозволяє перевозити дуже важкі вантажі.

Саме у такий спосіб росіяни переміщують зброю, боєприпаси та різні вибухові речовини. Так вони намагаються потай здійснювати військову логістику та захиститися від атак Сил оборони України.

23:53, 4 листопада

Військові КНДР у Курській області найближчими днями можуть вступити в бій, – Держдеп США

Сполучені Штати зафіксували близько 10 тисяч солдатів Північної Кореї в Курській області, які можуть вступити в бій найближчими днями.

Речник Держдепу США зазначив, що якщо військові КНДР вступлять у бій, вони будуть легітимними цілями.

23:25, 4 листопада

Росія готувала теракти на цивільних літаках, що прямували до США, – WSJ

Росія, за даними західних служб безпеки, планувала теракти на цивільних літаках, що прямували до США та Канади, використовуючи електричні масажери з магнієвими запальними пристроями.

У Польщі заарештували чотирьох осіб, пов'язаних з міжнародною диверсійно-вибуховою групою, яка відправляла вибухові посилки через кур'єрські компанії. Двох інших підозрюваних оголосили в міжнародний розшук.

23:00, 4 листопада

Шольц виступає проти України в НАТО

Як повідомляє оглядач Politico, Олаф Шольц під час зустрічі із генсеком Рютте висловився проти вступу України в НАТО. Канцлер Німеччини виступає за "нейтральний статус" України.

Як зазнають ЗМІ, така заява Шольц пролунала на тлі обговорень в Берліні щодо створення контактної групи з Китаєм, Бразилією та Індією для переговорів із Росією.

22:48, 4 листопада

Ситуація на фронті

З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень.

На Харківському напрямку загарбники впродовж дня здійснили 8 атак поблизу Вовчанська.

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили 19 атак. Активність противник проявляв в районах Кіндрашівки, Кучерівки, Петропавлівки, Колісниківки, Загризового, Вешневого, Піщаного, Дружелюбівки, Лозової, Кругляківки.

31 раз ворог атакував на Лиманському напрямку, намагався просунутися в напрямку Чернещини, Греківки, Колісниківки, Катеринівки, Макіївки, Тернів, Зарічного та Торського.

На Сіверському напрямку загарбники один раз безуспішно штурмували позицію наших захисників в районі Білогорівки.

На Краматорському напрямку окупанти атакували п’ять разів у районах Часового Яру та Ступочок. Два боєзіткнення досі тривають.

Ворог, за підтримки авіації, сім разів намагався вклинитися в нашу оборону на Торецькому напрямку. Протягом дня окупанти атакували в районах Дачного, Торецька та Щербинівки, на даний час точиться один бій поблизу Щербинівки.

На Покровському напрямку з початку доби в районах населених пунктів Промінь, Лисівка, Селидове, Юр’ївка та Вишневе наші війська відбивали 21 наступальну та штурмову дію ворога. Чотири з них ще тривають. Наші війська вживають заходів з утримання визначених рубежів, дають жорстку відсіч. За попередніми даними, за сьогодні ворог втратив 260 осіб вбитими та пораненими, також українські військовослужбовці знищили один танк, дві бойові броньовані машини, два БТР та два автомобілі. Окрім того, гармату, один БТР та один автомобіль було суттєво пошкоджено.

На Курахівському напрямку на цей час доби нараховується 84 бойових зіткнення. Загарбники зберігають активність, намагаючись йти вперед в напрямку населених пунктів Вовченка, Іллінка, Кремінна Балка, Ганнівка, Курахове, Новоселидівка, Новодмитрівка, Гостре, Максимівка, Антонівка, Дальнє, Катеринівка та Єлизаветівка.

На Времівському напрямку окупанти 16 разів атакували поблизу Трудового, Великої Новосілки, Урожайного, Роздольного, Сухих Ялів та Максимівки. Всі атаки були відбиті.

На Оріхівському напрямку наші війська зупинили шість атак противника в напрямках Новоданилівки, Новоандріївки, Малих Щербаків та Оріхова.

На Придніпровському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала, втрат позицій та територій не допущено. Українські воїни відбили три штурми російських загарбників.

22:25, 4 листопада

Politico: Європа боїться, що у разі перемоги Трампа зупиниться допомога Україні

Європейські країни стурбовані можливим припиненням допомоги Україні у випадку перемоги Трампа на президентських виборах у США.
Франція закликає до посилення військового потенціалу в Європі, враховуючи загрозу зміни політики США щодо європейської безпеки.
Європейські лідери обговорюють необхідність бути готовими підтримувати Україну незалежно від політичних змін у США.

22:02, 4 листопада

Зеленський зустрівся з Бербок

Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок.

Основні теми переговорів – військова підтримка, інвестиції в українську оборону та виклики перед початком зими.

Цінуємо вагому військову та фінансову допомогу Україні з боку уряду Німеччини. Розраховуємо на посилення оборонної підтримки України з боку Німеччини в наступному році. Це є критично важливим для нашої перемоги,
– наголосив президент.

21:25, 4 листопада

Зеленський заявив про збільшення військ КНДР на Курщині

У вечірньому зверненні президент зазначив, що була окрема доповідь ГУР та Служби зовнішньої розвідки щодо північнокорейських військових на території Росії.

"Вже 11 тисяч в Курській області",
– сказав Зеленський.

Він також підкреслив, що Україна бачить збільшення північних корейців і не бачить збільшення реакції Заходу.

21:00, 4 листопада

Кабмін подав у Верховну Раду законопроєкт про ліквідацію МСЕК

Законопроєк пропонує:

  • заміну чинної системи медико-соціальної експертизи на оцінку щоденного функціонування особи для спрощення процесу медичної експертизи;
  • здійснення оцінки повсякденного функціонування спеціальними комісіями, сформованими на базі закладів охорони здоров'я;
  • чітке визначення функцій експертних комісій, включно з встановленням групи інвалідності, організацією додаткових обстежень та плануванням повторних перевірок.
20:50, 4 листопада

Яка ситуація в районі Часового Яру

Росіяни створюють диверсійно-розвідувальні групи і накопичують живу силу на секретних позиціях у районі Часового Яру, намагаючись перетнути мікрорайон Канал.
Тактика росіян полягає у прихованому накопиченні сил для майбутніх штурмів, проте їхні дії активно моніторяться українськими військовими.
Українські сили зупиняють ці спроби, виявляючи групи за допомогою дронів та радіоелектронної боротьби.

20:25, 4 листопада

В Україні незабаром запрацює другий завод Rheinmetall

Німецька компанія Rheinmetall завершує будівництво другого заводу в Україні, який планують запустити незабаром.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив важливість німецької оборонної промисловості та спільні зусилля з виробництва 1 000 ракет для комплексів Patriot у Баварії.

20:00, 4 листопада

Україна отримає NASAMS від Канади

Президент Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади.

Під час спілкування політики обговорили подальшу співпрацю щодо організації другого Саміту миру та залучення до цієї роботи країн Глобального Півдня. Крім того, Джастін Трюдо повідомив про відправку першої замовленої Канадою для України системи ППО NASAMS. "Розраховуємо отримати її до кінця поточного року, – зазначив Зеленський.

19:25, 4 листопада

У нас немає альтернативи, ми будемо в НАТО, – Єрмак

Андрій Єрмак заявив, що членство України в НАТО – лише питання часу, і альтернатив цьому немає.

Посадовець вважає, що переконати тих, хто залишився проти вступу України в НАТО, абсолютно реально.

19:01, 4 листопада

Другий саміт миру має завершитися конкретним результатом, – Єрмак

За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, Другий саміт миру має закінчитися конкретним результатом. Втім, точна дата його проведення не визначена.

Україна розробляє формулу миру з чіткими кроками, але проведення саміту також залежить від зовнішніх факторів, таких як американські вибори.

18:21, 4 листопада

Чи були прямі перемовини між Росією та Україною: Єрмак дав чітку відповідь

Керівник Офісу Президента заявив, що прямих переговорів із Росією немає. Міжнародні угоди можливі лише за участі третіх країн, готових підтримати Україну.

Зокрема, Єрмак зазначив, що повідомлення, ніби між Україною та Росією існують домовленості про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі, не відповідає дійсності. За його словами, у цьому питанні Україна взаємодіє з іншими державами через спеціальні конференції, але без участі Росії.

17:45, 4 листопада

Ворог підтягує резерви: у ЗСУ відповіли, чи є просування росіян у Часовому Яру і Торецьку

Кілька днів тому росіяни заявляли про нібито окупацію Часового Яру і Торецька. Втім, виявилося, що це черговий фейк від загарбників. Обидва населені пункти перебувають під контролем Сил оборони.

17:20, 4 листопада

Завершення війни на лінії 24 лютого 2022 року: Єрмак зробив важливу заяву

Єрмак заявив, що війна може завершитися різними шляхами. Один із них – дипломатичний. Однак цей дипломатичний шлях не може починатися з лінії 24 лютого 2022 року.

Це буде несправедливо, неправильно, це не буде відповідати міжнародному праву. І це, на жаль, створить загрози, що війна може повторитися,
– пояснив посадовець.

17:05, 4 листопада

До Зеленського звернувся колишній цивільний полонений Володимир Фомічов

Він просить надати відстрочку цивільним, які повернулися з російського полону, як це зробили для військовополонених. Або хоча би можливість служити на тилових посадах. Служба на бойових може призвести до нового полону, який люди не переживуть.

16:32, 4 листопада

У перші дні вторгнення Росія пропонувала Україні мирну угоду: ЗМІ дізналися деталі

Проєкт під назвою "Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України", датований 7 березня 2022 року, був переданий Україні через 11 днів після вторгнення, і через тиждень після початку переговорів між Україною та Росією. Про це повідомило "Радіо Свобода".

Якби влада України пішла на умови договору, то країна б перетворилася на маріонеткове утворення, без армії та гарантій безпеки. Ба більше, Україна мала відмовитися від територій, які тоді ще були під її контролем.

Пункти договору передбачали:

  • Щоб Україна скоротила свою армію до 50 000 осіб, включаючи півтори тисячі офіцерського складу (це вп'ятеро менше, ніж Україна мала до 2022 року). Україна залишилася б лише з чотирма кораблями, 55 вертольотами та 300 танками. Станом на 2022 рік це було навіть менше за армію Білорусі (хоча її населення вп’ятеро менше за українське).
  • Україна мала "не розробляти, не виробляти, не купувати та не розміщувати на своїй території ракетні озброєння будь-яких видів базування з дальністю стрілянини понад 250 км". Саме стільки відокремлює Кримський міст від українського Гуляйполя. Більше того, Росія мала право в майбутньому забороняти Україні "будь-які інші види озброєння, які можуть бути розроблені в результаті наукових досліджень".
  • Україна мала визнати незалежність так званих Донецької та Луганської "народних республік" – причому в межах адміністративних областей України, які Росія досі не контролює.
  • Саме Україна мала б взяти на себе відповідальність за відбудову інфраструктури Донбасу, яку було зруйновано з 2014 року.
  • Росія вимагала скасувати всі санкції проти себе, як українські, так і міжнародні, відкликати судові позови проти себе.
  • Російська мова мала отримати статус державної, а російська церква (УПЦ МП) відновити усі майнові права.
  • Нарешті, Україна за планами росіян мала відмовитися від політики декомунізації. До документа вони додали перелік законів, що є прикладами "нацифікації та героїзації нацизму". Цікаво, що під цю категорію потрапили закони "Про увічнення перемоги над нацизмом" та "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму".

16:10, 4 листопада

Росіяни вдарили ФАБ-500 по Харківщині: троє людей, ймовірно, загинуло під завалами, повідомили в Харківській прокуратурі.

15:55, 4 листопада

Росія використовує в 10 разів більше "Шахедів", ніж минулої осені, –Зеленський

В. о. командувача Повітряних сил Анатолій Кривоножко під час Ставки доповів про боротьбу з засобами російського повітряного терору. Говорили про посилення ППО в регіонах, які потребують цього найбільше, розробку нових рішень у боротьбі з КАБами, посилення мобільних вогневих груп.

Також були доповіді про наше власне виробництво – снаряди, зброя, техніка, засоби РЕБ, дрони. Результати контрактації на поточний рік та планування на наступний. Розглянули трирічні-п'ятирічні контракти, які пропонуємо українським виробникам дронів стратегічного рівня. Потрібен довгий горизонт планування, розвиток та інвестиції для виробників. Також була доповідь Головкома Олександра Сирського щодо застосування таких далекобійних дронів, визначення пріоритетів, планування операцій,
– розповів президент.

15:31, 4 листопада

Зеленський привітав Санду з перемогою на виборах і запросив її в Україну.

15:00, 4 листопада

53 та 47 окремі механізовані бригади ЗСУ звернулися до тих, хто пішов у СЗЧ

14:30, 4 листопада

У Генічеську окупанти розгорнули величезний прапор Росії - нібито до "дня народної єдності".

13:50, 4 листопада

У Харкові попрощалися з полковником поліції Андрієм Матвієнком

Він загинув від ракетного удару 1 листопада, багато поліцейських було поранено. Правоохоронця поховають поруч із батьком.

На фото харківського видання "Думка" помітно, що людей на прощанні дуже багато.

13:16, 4 листопада

Зеленський розповів про нараду з Сирським

Володимир Зеленський розповів, що провів нараду з Головкомом ЗСУ Олександром Сирським, начальником Генштабу Анатолієм Баргилевичем та міністром оборони України Рустемом Умєровим.

За словами президента, найбільша увага наразі зосереджена на Покровському, Курахівському, Торецькому та Купʼянському напрямках.

Верховний Головнокомандувач ЗСУ розповів, що:

  • була окрема доповідь щодо Курської операції та знищення ворога у визначених районах поблизу нашого державного кордону;
  • збільшилось постачання згідно з пакетами підтримки та кращі результати в постачанні щодо артилерії;
  • міністр оборони доповів щодо постачання дронів українського виробництва для Сил оборони. Зокрема, затверджені плани постачання виконуються;
  • доручив міністру оборони додатково збільшити замовлення українських дронів для відповідних наших операцій.
13:01, 4 листопада

Російські війська атакували Білозерку на Херсонщині

У Херсонській ОВА розповіли, що ворог вдарив по житловому будинку. Внаслідок "прильоту" в оселі потрощило дах, вибило шибки та двері.

На щастя, люди вціліли.

12:27, 4 листопада

Офіцер: мову про Покровськ варто відтерміновувати

Офіцер 15-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії Віталій Міловидов заявив, що росіяни сконцентрували сили у напрямку захоплення селища Вишневе. Також важкі бої йдуть у Селидовому.

Попри це, ворог має намір реалізувати свої стратегічні цілі щодо Покровська. Бо це місто вагоме і логістично вигідне.

11:20, 4 листопада

ЗМІ назвали найгірший сценарій відключень світла взимку

Видання Politico написало, що зима в Україні може бути важкою через можливі атаки Росії на атомні електростанції. Це може призвести до відключень світла до 20 годин на добу.

Зокрема, Геннадій Рябцев вважає, що реалістичнішими є відключення на 8 – 14 годин на добу. Проте у випадку російських ударів по атомних електростанціях, відключення світла можуть становити по 20 годин на добу.

10:30, 4 листопада

Що відбувається на фронті

  • Харківський напрямок: окупанти 4 рази проводили наступальні та штурмові дії в районі Вовчанська.
  • Куп'янський напрямок: кількість бойових зіткнень за добу зросла до 16. Сили оборони відбивали ворожі атаки в районах Голубівки, Синьківки, Степової Новоселівки, Колісниківки, Берестового, Загризового, Кругляківки, Вишневого та Першотравневого.
  • Лиманський напрямок: ЗСУ зупинили 9 атак противника.Основні зусилля загарбники концентрували в районах населених пунктів Греківка, Терни та Діброва.
  • Торецький напрямок: ворог завдавав авіаційних бомбардувань по районах населених пунктів Торецьк, Дружба, Петрівка та Диліївка. Крім того, окупанти 4 рази намагалися просунутися вперед поблизу Торецька.
  • Покровський напрямок: Сили оборони відбили 27 російських атак. Окупанти штурмують одночасно в районах кількох населених пунктів.
  • Курахівський напрямок: українські захисники продовжують стримувати ворога, який намагається прорвати українські оборонні рубежі в районах Іллінки, Острівського, Дальнього, Антонівки та Катеринівки.
  • Времівський напрямок: Сили оборони зупинили 20 атак російських загарбників у районі Трудового.
  • Оріхівський напрямок: ворожі підрозділи один намагались просунутись в напрямку Новоданилівки.
  • Придніпровський напрямок: загарбники тричі безрезультатно атакували позиції наших військ.
  • На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
  • На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, проводить розвідувальну діяльність та артилерійські обстріли.
  • Сили оборони України також продовжують ведення операції на Курському напрямку, де противник за минулу добу завдав 28 авіаударів, застосувавши 40 керованих авіабомб, також українські захисники відбили 13 ворожих атак.
10:27, 4 листопада

СБУ затримало російського агента в Сумах

СБУ затримала коригувальника російського гру, за координатами якого Росія вбила "Шахедами" трьох цивільних жителів Сум. Мовиться про 23-річного місцевого жителя.

09:39, 4 листопада

Forbes: росіяни намагаються вибити ЗСУ з Іллінки

Росіяни намагаються вибити ЗСУ з Іллінки Донецької області. Проте вороги зазнають колосальних втрат у техніці та використовують значну перевагу у живій силі.

09:25, 4 листопада

Росія може зменшити операції з використанням дронів на фронті: в ISW назвали причини

Аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що Росія розформовує деякі підрозділи й операторів дронів відправляє разом з піхотою на штурми.

08:55, 4 листопада

Ворог атакував ракетами, КАБами та дронами: що збила ППО

Російські окупанти били по Україні:

  • балістичною ракетою "Іскандер-М" – по Дніпропетровщині;
  • керованими авіабомбами – по Харківщині;
  • 80 ударними безпілотниками типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу.

ЗСУ збили щонайменше 50 БпЛА у Київській, Сумській, Одеській, Херсонській, Миколаївській, Житомирській, Черкаській, Чернігівській та Кіровоградській областях. Ще 27 – локаційно втрачено.

08:25, 4 листопада

Люди загинули на Харківщині через удар ФАБ-500

Керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко розповів, що внаслідок удару по Ківшарівці Куп'янського району загинули троє цивільних. Зокрема, двоє жінок та чоловік. Також 71-річна жінка зазнала поранень.

08:16, 4 листопада

Перші військові КНДР вже потрапили під обстріл на Курщині, – ЦПД

У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що перші військові КНДР вже потрапили під обстріл на Курщині.

У США заявили, що там перебуває 8 тисяч бійців з КНДР.

07:48, 4 листопада

Втрати ворога перетнули позначку у 700 тисяч окупантів

Окупанти втратили на фронті:

  • особового складу – близько 700 390 (+1 300) осіб,
  • танків – 9 193 (+11),
  • бойових броньованих машин – 18 538 (+15),
  • артилерійських систем – 20 121 (+35),
  • РСЗВ – 1 245 (+1),
  • засоби ППО – 994 (+0),
  • літаків – 369(+0),
  • гелікоптерів – 329 (+0),
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 18 280 (+93),
  • крилаті ракети – 2 629 (+0),
  • кораблі /катери – 28 (+0),
  • підводні човни – 1 (+0),
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 28 237 (+77),
  • спеціальна техніка – 3 587 (+3).
06:25, 4 листопада

У DeepState розповіли про зміни на Донеччині

Аналітики DeepState розповіли, що Сили оборони відновили положення у Дружбі Донецької області.

За їхніми словами, на жаль, російські загарбники просунулись:

  • біля Максимівки Вугледарської громади на Донеччині;
  • Ясної Поляни Вугледарської громади;
  • неподалік Богоявленки;
  • у Кремінній Балці Покровського району Донецької області.

ЗСУ збили 50 дронів у Київській, Сумській, Одеській, Херсонській, Миколаївській, Житомирській, Черкаській, Чернігівській та Кіровоградській областях. Ще 27 – локаційно втрачені.

05:22, 4 листопада

Які наслідки атаки ворога по Києву

В Київській міській військовій адміністрації заявили, що ворог не досяг мети, адже Сили оборони доклали максимум зусиль, щоб збити всі дрони противника.

Внаслідок атаки уламки впали в Оболонському та Деснянському районах на відкритій території з локальними пожежами. Зокрема, горіла трава та підстилка.

02:20, 4 листопада

У Києві впали уламки дронів

Внаслідок чергової російської атаки дронами у Києві впали уламки. Віталій Кличко заявив, що уламки впали в Оболонському та Деснянському районах.

Попередньо – на відкритий простір. Екстрені служби прямують на місце,
– сказав мер.