Ці імена в ефірі 24 Каналу назвав колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він наголосив, що Путін з кожним днем стає все більш залежним від цих двох осіб.

Дивіться також "Україна вже не готує напад": Лукашенко неочікувано заявив, що не хоче воювати

Хто впливає на Путіна

За словами Івана Ступака, наразі вплинути на Путіна можуть президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган та безпосередньо голова КНР Сі Цзіньпін. Від них залежна принаймні економіка Росії.

"Туреччина допомагає імпортувати необхідні Росії товари. В Китаї Росія активно продає свої нафту, газ, ліс й інші матеріали і спокійно поповнює свій бюджет", – сказав спікер.

Михайло Шейтельман про розмову Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського: дивитись відео

Як оцінювати політику Китаю

Остання подія щодо розмови Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського викликала чимало розмов. Утім, Іван Ступак наголосив, що варто дуже обережно сприймати усі заяви Китаю, бо це країна з "дуже тонкою дипломатією". Тут навіть паузи між словами грають свою роль.

Декілька тижнів тому була одна заява від китайського посла в ЄС, а за декілька днів Китай виступив з заявою – то така риторика, не зважайте на ті слова. Тобто ми не маємо себе обманювати, а працювати в напрямку залучення Китаю до зупинення війни і впливу його на Росію. Це необхідно,
– сказав спікер.

Відносини Росії та Китаю: останнє

  • Китай заявив, що не підтримує війну та не визнає окупацію України. Владімір Путін намагався "вибілити" Росію і показати її як "шановану державу". Та натомість облаяв послів США та країн ЄС і вчергове звинуватив Захід у війні з Україною.
  • Путін своїми діями може ще більше заганяти себе в яму. Так, китайські чиновники на заяви очільника Кремля про "безмежну дружбу" називають це просто риторикою.
  • Китай може займати неоднозначну позицію у взаєминах із Росією. Він прагне бути поясом безпеки для країни-агресорки під час її поразки. Сі Цзіньпін не зацікавлений у програші Росії.