Що відомо про справу щодо відкриття можливої держзради з боку Єрмака та Кучми

Про це 18 травня повідомив нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В’ятрович. Також парламентар оприлюднив відповідний документ. Про це повідомляє 24 канал.

Детальніше Кучма та Єрмак можуть бути зрадниками? В’ятрович показав документ СБУ

Щоправда, СБУ не назвала прізвищ фігурантів цієї справи. Натомість В’ятрович переконує, що мовиться про голову Офісу Президента Андрія Єрмака та другого українського президента Леоніда Кучму.

Він додав, що відкриття вищезазначеного провадження – це лише перший крок. Адже президент Зеленський, керівник його адміністрації Єрмак і голова СБУ Баканов – давні друзі і колеги по "Кварталу 95".

Коментар СБУ

У СБУ підтвердили надану В’ятровичем інформацію. Про це мовиться у відповіді спецслужби на запит інформаційної агенції Укрінформ.

У документі, який отримали журналісти, СБУ повідомляє, що вони внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо ймовірної державної зради.

Сталося це на підставі:

  • виконання рішення Шевченківського райсуду Києва від 23 квітня,
  • звернення нардепа В’ятровича від 13 березня.

Щоправда, у вищезазначеному кримінальному провадженні про підозру не повідомляли.

В СБУ додали, згідно з законом, детальні відомості досудового розслідування наразі розголошенню не підлягають.

Цікаво Імовірна відставка Єрмака: що кажуть в Офісі Президента

Про що мовиться у частині 1 статті 111 Кримінального кодексу, за якою відкрито справу? Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України. Тобто, перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхніми представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України. Карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Основне про ситуацію навколо Єрмака та Кучми

  • 25 березня на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську планували створити так звану Консультативну раду. Участь у ній мають брати представники України та окупованих територій Донбасу.
  • Ідея про створення органу належала керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку. Він був присутнім на вищевказаному засіданні в Мінську. Також Україну там представляв Леонід Кучма.
  • Консультативна рада викликала неабияке обурення як з боку громадськості, так і політиків.
  • Проте, ні 25-го, ні 26 березня Консультативну раду не створили. Росія звинуватила Україну у відмові від такої ініціативи.
  • 31 березня Єрмак зазначав, що консультації з міжнародними партнерами щодо створення так званої консультативної ради тривають.
  • Водночас громадська рада при МЗС запропонувала альтернативний сценарій – призначити її членів без формального погодження із окупаційною адміністрацією у Донецьку та Луганську. На її думку, це дозволило б уникнути прихованого визнання з боку окупантів на Донбасі.
  • 30 квітня під час зустрічі міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" питання роботи Консультативної ради порушував тільки міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.