Про це 24 каналу розповів експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев. Він також зазначив – те, що ми бачимо зараз – скоріше тестування міждержавного перетину, який потрібен для того, аби переконатися, що імпорт можливий.

Читайте також Україна імпортує електроенергію з ЄС: тестують можливості для постачання

За словами Рябцева, на жаль, потужність усіх міждержавних перетинів зараз – недостатня, щоб постачати в Україну понад 5% електроенергії від загального споживання.

"Але це можна змінювати і ось такі роботи – сприяють збільшенню такої частки", – каже фахівець.

Як можна стабілізувати українську енергосистему після атак

Геннадій Рябцев пояснює, що аварійні відключення виникають через те, що зараз енергетики використовують не постійні маршрути та джерела заживлення, а ті, які є тимчасовими на період відновлення.

На жаль, цей процес не є швидким, все через масовані ракетні обстріли – їх вже було 6. І, мабуть, таку ж кількість ще очікуємо – саме по об'єктах енергетичної інфраструктури,
– констатує Рябцев.

Як тільки вдається все відновити – обсяги постачання електроенергії зростають і споживачі отримують електроенергію.

Зверніть увагу – Через російські обстріли на Вінничині надзвичаний стан: дивіться відео

Наскільки пошкоджена українська енергосистема

  • Глава уряду Денис Шмигаль повідомляв, що після атак Росії майже половина енергосистеми України виведена з ладу. За словами Кудрицького, після масованих атак Росії в Україні майже не залишилося неушкоджених ТЕС і ГЕС.
  • Через ймовірність блекаута виникли дискусії щодо евакуації. Зокрема, взимку, можливо, доведеться вивезти частину населення з Києва.
  • Проте в Офісі Президента заявляють, що у випадку блекаута нікуди виїжджати не треба. Заступник глави ОП Кирило Тимошенко висловив сподівання, що в Україні не буде блекаута по всій країні.
  • У ДТЕК заявили, що блекаут в Україні теоретично можливий. Він може статися унаслідок значної руйнації генераторів та підстанцій, які дозволяють передавати електроенергію з одного кінця країни в інший.