Про це в ефірі 24 Каналу розповіла кореспондентка з Харкова Анна Черненко. Безпілотник непомітний для розвідки, а відстань, яку він може подолати, дозволяє скоригувати роботу наших Сил оборони по позиціях ворога.

Дивіться також Обіди безоплатно: як працює кафе, яке відкрив японець у Харкові під час війни

На честь отамана

Безпілотник назвали на честь отамана-характерника Івана Сірка, а також військової бригади, відзначила кореспондентка. Щодо інших переваг, то Sirko легкий у виробництві.

"На конвеєрі можна штампувати умовні тіла літачка до 200 на день за належної фінансової підтримки меценатів, волонтерів, держави. Загалом на місяць команда може виготовити до 1000 безпілотників", – повідомила вона.

Анна Черненко про ситуацію на Харківщині: дивитись відео

Український конкурент

Sirko може стати хорошим конкурентом для тих дронів, які наразі закуповують волонтери з-за кордону, порівняла кореспондентка. Його вартість приблизно однакова.

Важлива особливість, що оператор, який керує цим літачком, працює на безпечній відстані. А ще він простий у ремонті,
– додала вона.

Наразі проходять випробування дрона, де він показує себе дуже добре. Міноборони знають про цю розробку і, ймовірно, скоро Sirko зможе допомогти українським військовим боротися з окупантами.

Ситуація на Харківщині: останнє

  • Жителі Харківщини скаржаться на небезпеку з неба. Ворони можуть розносити небезпечні протипіхотні міни натискної дії "Пелюстка". Вони невеликі за розміром і викликають цікавість пернатих.
  • Ворог 25 квітня завдав удару по центру Куп'янська, влучив у краєзнавчий музей. Внаслідок удару загинуло дві жінки – 54 та 57 років. 10 осіб отримали поранення.
  • Фермер з Харкова розробив унікальний трактор на радіоуправлінні, який розміновує поля. Таким чином чоловік вирішив допомогти саперам ДСНС, які день і ніч вилучають міни та боєприпаси з території. Фермер наголошує про безпеку і відповідальність.