Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, додавши, що у цих війнах країна-агресорка проявляє себе не так активно як у Сирії. Головним дестабілізатором завжди був Іран.
Дивіться також Ізраїль завдав серії ударів по об'єктах "Хезболли" у Бейруті: яка ситуація на Близькому Сході
США змінюють ставлення щодо Росії
Раніше Росія не хотіла псувати стосунки з Ізраїлем, який займав м'яку, але все ж проросійську позицію. Сполучені Штати сподівалися, що саме присутність Росії у цілій низці конструкцій навколо Сирії і їхніх стосунків між Іраном та Ізраїлем стануть фактором стримання та стабілізації.
Але в цьому випадку плани США не спрацювали та виявилися не відповідними до поточних реалій. Владімір Путін почав підіймати ставки, а за низкою конфліктів у регіоні стояла саме Росія.
Звісно, Іран – це фундаментальна проблема, але Росія додатково озброює терористичні організації та провокує ескалаційні кроки. Навіть більш рішуче, ніж це потрібно для Ірану. У цьому сенсі існує додаткове напруження між Іраном і Росією,
– зауважив політолог.
Тому зараз у США переосмислюють підхід до Росії. Адже бачать, що країна не піддається стримуванню. Це можливо тільки силою, втім Захід, ймовірно, не дозрів до рішучих кроків. Хоча відчувається повільна зміна вектора з політики стримування до політики примусу.
У процесах розуміння Росії Захід відстає від України, країн Балтії. Перехід до того, що Росія розуміє тільки мову сили – це достатньо серйозна еволюція, яка відбулася за останні роки,
– додав Олег Саакян.
За його словами, європейців зараз більше турбує ситуація в Україні, тоді як американців – ситуація на Близькому Сході.
Нагадаємо, увечері 1 жовтня Іран завдав масованого удару по Ізраїлю, використавши сотні ракет. Було зафіксовано кілька влучань, втім система ППО дуже добре спрацювала.