У відповідній промові він вихваляв один з підрозділів країни. Спочатку у відео демонстрували військових Корпусу вартових ісламської революції й запуск ракети, згодом після них – вибух Капітолія.

До теми В Ірані за загадкових обставин померла дипломатка зі Швейцарії

Що сказав лідер Ірану

"Американці роками були глибоко засмучені тим впливом, яке має Ісламська Республіка. Тому вони розсердилися на генерала Сулеймані і здали його мученицькій смерті", – сказав Хаменеї.

Мовилося про іранського генерала Касема Сулеймані, якого вбили в Багдаді у січні 2020 року під час атаки безпілотників США.

Чи відреагували на відео у США

На фальшиві кадри відповів сенатор США від штату Пенсільванія Пет Тумі, а також на інше відео, на якому міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що Тегеран ніколи не досягне консенсусу з США.

"Зараз Іран оприлюднює фальшиве відео, на якому підірвав наш Капітолій. Пріоритетом адміністратора Байдена має стати забезпечення того, щоб Іран не міг здійснити таку атаку", – зазначив він.

На телебаченні Ірану показали "вибух" Капітолія: дивіться відео

Що відомо про вбивство Сулеймані

  • Касем Сулеймані був командувачем спецпідрозділів "Ель-Кудс" іранського Корпусу вартових ісламської революції. Про постать Сулеймані навіть знімали фільми, йому також присвячували нагороди та спортивні досягнення.
  • За наказом експрезидента США Дональда Трампа 3 січня 2020 року під час бомбардування в Іраку американські військові вбили Сулеймані.
  • Трамп назвав це перемогою у війні з Іраном, а для Ірану втрата сягнула національного масштабу.