Представники УКРОПу заявили, що вбивство було скоєне після прямого ефіру на місцевому телеканалі “Рось”, де Бінусов нібито зробив викривальні заяви. Це виявилося неправдою.
Після перегляду ефіру очевидно, що Бінусов не вступав у запеклі дискусії та не розмахував документами. Наскільки моральним було представникам УКРОПу вигадувати історію по викривальні документи – робити висновки читачам.
Журналісти сайту "24" поспілкувалися з людьми, обізнаними у нюансах місцевої політики та бізнесу, аби з’ясувати мотиви вбивць депутата Бінусова.
Лідер УКРОПу
У Черкасах діють дві політико-кримінальних угруповання, які борються між собою за вплив у місті, посади у міськраді, контроль над державними тендерами та розподілом бюджетних коштів. Усі вони виросли з групи кримінального авторитета "Торпеди", добре відомого місцевим жителям.
Ви не думайте, що це класичні бандити з 90-х. Ні. Ці люди давно вдягнули костюми та навіть займаються політикою,
– наголошує джерело сайту "24".
Михайло Бінусов мав, як кожен з політиків, свою історію. Він не завжди вчиняв порядно і багатьом переходив дорогу. До того ж, він був бізнесменом, а в українських реаліях це часто означає не білосніжне минуле.
Спочатку він пройшов у мерію Черкас від партії УКРОП, але у саму партію не вступав. Його виключили з фракції, бо він голосував, виходячи не з партійних, а своїх інтересів.
Читайте також: Михайло Бінусов: ким був депутат, якого розстріляли в Черкасах
З часом вони помирилися з УКРОПом і почали разом грати проти колишнього керівника департаменту комунального господарства Олександра Яценка. Бінусов підмовив фракцію УКРОПу у міськраді проголосувати за його відставку, але частина фракції бойкотувала його пропозицію.
Бінусов вирішив помститися. Він отримав партійний квиток УКРОПу, став очільником місцевої ланки партії та потім поволі витискав з фракції міськради депутатів, які тоді його не підтримали. Все робилося тихо, депутати виходили з фракції за власним бажанням.
Всі розуміли, що Бінусов мітить у секретарі міськради, а департамент комунального господарства є лише проміжною посадою. Разом з мером Анатолієм Бондаренком від "Батьківщини" вони все-таки дотиснули Яценка і прибрали того з посади. Цей департамент вважають одним з ласих шматків у мерії – в сенсі корупційних зловживань. До вбивства Бінусов встиг покерувати департаментом лише 4 дні.
Версії вбивства
Джерело "24" вважає, що для усунутого керівника департаменту Яценка було б безглуздо вчиняти вбивство, адже він автоматично потрапляє у коло підозрюваних. Але і цього не можна виключати.
Редактор черкаської газети "Антени" Валерій Воротник, якого зараховують до команди нинішнього мера, стверджує, що усі версії вбивства Бінусова виводять на одних і тих самих людей – на лідерів черкаської ОЗГ "Торпедо", серед яких нинішній секретар міськради Олександр Радуцький та усунутий керівник департаменту Олександр Яценко. До угрупування він також додає керівників місцевої прокуратури та СБУ.
Інша версія – це спроба цинічно використати смерть Бінусова, як розмінну монету, аби підняти питання щодо розпуску міськради: збільшити кількість своїх депутатів та виставити ворогів з місцевого органу самоврядування.