Відповідні скриншоти з'явилися у соцмережах вранці 21 липня. Користувачі обурилися, що IT-компанія підтримала російську окупацію.

Тим часом Російські окупанти заявили, що хочуть покарати українських "організаторів водної блокади" Криму

"Російський" Крим на сайті EPAM

"Зраду" користувачі знайшли у розділі запитань про навчальні програми, які проводить EPAM у різних містах. У блоці запитань при виборі міста, яке розташоване у Криму, начебто випадала держава – Росія.

Відповідні скриншоти поширили у різних пабліках. При вписуванні назв Ялта, Севастополь і Сімферополь мало випадати поле "Україна", втім там нічого не з'являлося. І навпаки, якщо обрати країну – Росія, з випадаючого списку начебто можна було обрати Ялту чи Севастополь.

Відзначимо: редакція 24 каналу після появи перших повідомлень про "російський Крим" перевірила, чи відповідає це дійсності. Близько 12 години 21 липня "неточності" вже прибрали, а Севастополь віднесли до України.

Крим на ЕРА
Український Севастополь / Скриншот 24 каналу

У соцмережах припускають, що компанія "відшліфувала" сайт, після того, як почалися обурення.

Що кажуть у самій EPAM

У коментарі 24 каналу в IT-компанії розповіли, що на порталі стався технічний збій. Він стосувався "приналежності певної кількості міст до деяких країн".

Наразі технічні спеціалісти перевіряють та виправляють ситуацію. Крим та міста Криму є невід’ємною частиною України,
– написали в EPAM.

На уточнювальні питання, чи оперативно це вдалося виявивити і виправити, у компанії подробиць не надали. Також там не відповіли, чи ці "технічні збої" стосувалися лише міст, що розташовані у Криму, чи ще є якихось інших.

Що відомо про EPAM

Дані з Вікіпедії

  • EPAM (з англійської – Effective Programming for America) – американська ІТ-компанія, виробник замовного програмного забезпечення.
  • Представлена у 35 країнах світу, зокрема і в Україні.
  • Головний офіс розташований у штаті Пенсильванія у США.
  • Компанія запустила EPAM SolutionsHub - бібліотеку програмних продуктів, акселераторів і OpenSource-рішень.
  • Також вони виробили Open Source Contributor Index – інструмент, який оцінює внесок комерційних компаній в розвиток рішень з відкритим вихідним кодом.