Про це очільниця МЗС Канади написала на своїй сторінці у Twitter.

Дипломат підкреслила, що цей закон загрожує свободі слова та академічної дискусії.

Читайте також: Чому Україні не слід здійснювати дзеркальну відповідь на "бандерівський" закон у Польщі: пояснення міністра

"Канада стурбована можливим впливом на свободу слова польського законопроекту про співучасть у Голокості. Ми закликаємо Польщу поважати наукові знання і забезпечити відкритість дискусій і освіти про жахи нацистських таборів смерті", – написала Фріланд.

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. Згідно з законопроектом, за використання виразу "польські табори смерті" буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки. 1 лютого цей закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі.

Прийняття такого законопроекту викликало хвилю обурення по всьому світу, та й в Польщі зокрема. Його піддали критиці уряди США та Ізраїлю. На нього жорстко відреагував Президент України Петро Порошенко. Не менш гострою була і реакція міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Президент Європейської ради поляк Дональд Туск засудив польський закон про "бандеризм". А в ОБСЄ побачили там обмеження свободи вираження. І теж виступили проти.