Про це 24 Каналу розповів фахівець з далекосхідної політики Артур Харитонов. За його словами, попри все, Китай має ще й власні геополітичні цілі – як напад на Тайвань.
До теми Не мирний план, а позиційний документ: Китай пообіцяв оприлюднити його упродовж кількох днів
Комунікація між Китаєм, Іраном та Росією посилюється
Як наголосив Харитонов, складно спрогнозувати, чи Китай готовий напасти на Тайвань. Однак ризики дійсно існують. Це залежить від того, чи готовий Пекін закриватися від світу і перетворюватися на величезну КНДР.
Хтось думає, що це невигідно. Але, перепрошую, Путіну та Росії теж було невигідно. Але є що є. Також минулого тижня Сі приймав у себе Раїсі і робив "вічний союз" з Іраном, закупляючи "Шахеди", інші види озброєння та інвестуючи в іранське військове виробництво,
– зауважив Харитонов.
Чи буде Китай рятувати Росію на полі бою – розповів Харитонов: дивіться відео
На які кроки йтиме Китай та як випробовуватиме Захід – все залежить від самого Китаю. Однак очевидно, що комунікація між Москвою-Тегераном-Пекіном посилюється.
Як в Україні реагують на ініціативи від Китаю
- Президент України Володимир Зеленський вже відреагував на мирні ініціативи Китаю. Він зауважив, що Київ підготував формулу миру, і очікує, що інші країни підтримають українську ініціативу.
- В українській формулі миру йдеться про покарання агресора, посилення санкцій проти Росії, надання допомоги наші державі тощо.
- Наразі точні деталі мирної ініціативи від Китаю невідомі. Але потрібно обережно ставитися до таких кроків. В Пекіні постійно говорять про мир, але також розповідають про "нову еру" у відносинах між Китаєм та Росією.