Зараз світові дипломати намагаються домовитися між собою у сенсі спільних дій щодо Росії, так, наприклад, Китай відмовився постачати їй зброю. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.
Цікаво "Не скажу": Зеленський віджартувався, відповідаючи на запитання про місію посла України в КНР
Політтехнолог переконаний, що представник Китаю, який вирушить до України, не буде тиснути на владу і схиляти її до певного рішення, адже це не в його компетенції.
Цей дипломат вислуховуватиме нас і намагатиметься формувати позицію. Я підозрюю, що спільно не з Росією в цій ситуації, а з Європейським Союзом,
– прокоментував спікер.
Дійти згоди мають чотири країни
Китайці, як і всі розуміють, що зараз перемовини між Росією та Україною неможливі, адже немає спільного базису, Росія просто не погодиться на обов'язкові умови України.
Всі, хто виявляв бажання бути посередником між Україною та Росією, наприклад, Туреччина, Ізраїль, Бразилія говорили про це на перспективу. Зараз, акцентував експерт, є чотири основних гравці: Китай, Євросоюз, Велика Британія та США, які є постійними членами Радбезу ООН.
Це 4 країни, які загалом несуть відповідальність за цей світ, за його безпеку. Бо вони підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Вони відповідають за те, що ми повинні бути під їхнім захистом, коли на нас напала ядерна країна,
– зауважив Шейтельман.
Він переконаний, якби ці країни сформували один спільний документ, навіть, якби його одразу не підписала Україна та Росія, але б ці країни були з ним згодні – це було б великим кроком вперед для них.
Навіщо Китай відправляє свого представника в Україну: дивитись відео
Спільний план дій
Своєю чергою Україна в цей час має покращувати свою позицію на фронті, аби в цьому документі було якомога більше вигідних умов саме для нас.
Шейтельман переконаний, що приїзд китайського представника до України – це робота на майбутнє. До того ж не обов'язково після цього він полетить до Москви, погоджувати деякі пункти з Росією. Адже раніше Путін відмовився підписувати із Китаєм будь-який їхній варіант.
Зараз світові лідери не зможуть домовитися з Росією та Україною, максимум, що вони можуть зробити – це домовитися між собою, щоб мати спільну базу. В такому разі в них може з'явитися спільний план дій. Наприклад, повністю ізолювати Росію в торгівлі. Однак в такому випадку всі країни спільно повинні вирішити, до чого конкретно вони хочуть змусити Росію, резюмував політтехнолог.
Розмова Зеленського із Сі: головне
- 26 квітня пройшла розмова Президента України та очільника КНР. Повідомляється, що сторони обмінялися думками про китайсько-українські стосунки та обговорили питання щодо "кризи" в Україні.
- Також мовилося про ядерну безпеку та про повагу до принципів ООН. Обговорювалися теми експорту зерна, необхідності роботи в межах Чорноморської зернової ініціативи та питання постачання зброї для Росії.
- Також президент України запросив Сі до Києва.
- Російські пропагандисти відреагували в традиційній істеричній манері. Для них розмова двох лідерів стала справжньою несподіванкою.