Перші повідомлення про тривоги 9 листопада почали з'являтися о 12:07. Станом на 13:00 вже вся Україна, крім тимчасово окупованого Криму, стала "помаранчевою". Відбій всеукраїнської тривоги оголосили о 14:30.
Втім, за кілька хвилин сирени про ракетну загрозу знову пролунали в Запоріжжі – ракетна небезпеки тривала близько 15 хвилин.
Увага Наступ на Бахмут, угруповання військ в Білорусі: карта бойових дій станом на 9 листопада
Карта повітряних тривог станом на 13:00 / Скриншот єМапа
У Білорусі піднімали винищувачі
У телеграм-каналі "Беларускі Гаюн", який моніторить військову активність у Білорусі, повідомляли про зліт винищувача МіГ-31К.
Ворожа активність у повітряному просторі Білорусь:
- 12:55 Мачулищі. Зліт МіГ-31К.
- 12:57 Барановичі. Зліт винищувача.
- 13:13 Солігорськ. Проліт винищувача. Напрямок – південний схід.
- 13:14 Барановичі. Зліт винищувача.
- 13:20 Несвіж. Летів винищувач у бік сходу.
- 13:21 Глуск. Летів винищувач. Напрямок – південний схід.
Скільки і де ворог розмістив авіатехніки
- Російська авіація розосереджена на близько 40 летовищах: в окупованому Криму, Росії та Білорусі. Водночас у Білорусі з'явилися літаки класу МіГ-31К лиш нещодавно.
- Білорусь надала Росії свою територію не тільки для вторгнення в Україну, але й бомбардування українських міст.
- Згідно з даними розвідки, у Росії залишилися 120 ракет "Іскандер". При цьому такі ракети, як Х-101 та "Калібр" росіяни можуть виготовляти самостійно.
Цікаво – скільки ракет залишилося у Росії: дивіться відео
Сили ППО захищають українське небо
Водночас Україна отримує усе більше систем повітряної оборони, відтак, захист нашого неба стає усе надійнішим. Повітряні сили ЗСУ влучно збивають ворожі цілі та бережуть мирне населення, об'єкти інфраструктури від ударів російської авіації.
7 листопада Україна отримала перші ЗРК NASAMS. Також наша держава отримала іспанські системи Aspide. Ця зброя суттєво посилить українську армію та зробить наше небо безпечнішим