Мовиться про лідера Соціал-демократичної партії Німеччини Ларса Клінгбайля і лідера фракції СДПН Рольфа Мютценіха.

Дивіться також Між Німеччиною та Польщею зросла напруга на тлі військових постачань Україні, – Bloomberg

Німецькі політики прибули до столиці України вранці 6 березня на спеціальному поїзді. У Києві вони проведуть переговори з представниками українського уряду та парламенту.

Зустріч зі Шмигалем та Стефанчуком

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що зустрівся з німецькими чиновниками. Вони обговорили потреби й постачання озброєння для України.

За словами політика, також порушили питання санкцій проти російської атомної галузі й створення спеціального міжнародного трибуналу. Шмигаль отримав запевнення від німецьких партнерів, що Берлін продовжить підтримку України в усіх секторах.

Також Клінгбайль та Мютценіх зустрілись зі спікером парламенту Русланом Стефанчуком. Він наголосив, важливо, що позиція Соціал-демократичної партії Німеччини стає ближчою до позиції України. Говорили так само про оборонні пріоритети та українську формулу миру.

Сподіваюся, що Німеччина візьме лідерство на одному або кількох пунктах ініціативи. І підсумком стане організація Саміту формули миру за участі всіх держав, залучених до її реалізації,
– додав політик.

Стефанчук подякував, що соціал-демократи відкидають можливість переговорів з Росією на цьому етапі війни, адже тільки наша перемога на полі бою повинна стати першопричиною миру.

Німецькі політики в Києві / Фото з телеграму Стефанчука та Шмигаля:

Зустріч з Зеленським

Президент Володимир Зеленський також провів зустріч з лідерами Соціал-демократичної партії Німеччини Ларсом Клінгбайлем і Рольфом Мютценіхом. Глава держави подякував за всебічну підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення.

Окремо вдячний за прийом понад мільйона вимушених переселенців з України, лідерство у формуванні танкової коаліції через надання німецьких танків Leopard і внесок у захист українського неба шляхом передання високоефективної системи ППО IRIS-T,
– підкреслив він.


Зеленський зустрівся з Клінгбайлем і Мютценіхом / Фото ОП

Володимир Зеленський також зауважив, що надалі важливо продовжувати зміцнювати союзницькі відносини.

Закиди про лояльність до Росії

Соціал-демократична партія Німеччини перебуває у скрутному становищі через її політику щодо Росії до початку повномасштабної війни. Лідерів та членів СДПН звинувачують у тому, що вони надто сильно покладалися на співпрацю з Москвою та недооцінювали диктатора Володимира Путіна.

Хоч після лютого 2022 року соціал-демократи визнали свої помилки та засудили Росію, лідер СДПН все ж наполягають на дипломатію між Україною та Росією.

Іноді у мене паморочиться голова, коли я бачу, що дискусії ведуться тільки про зброю. Я шокований, коли бачу, як сьогодні майже зневажається поняття дипломатії,
– заявив раніше Клінгбайль.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що партнери не будуть тиснути на Україну для початку переговорів з Росією. Він зазначив, що жодних рішень щодо мирних переговорів не буде без українців.

Візити світових лідерів до Києва