Мовиться про лідера Соціал-демократичної партії Німеччини Ларса Клінгбайля і лідера фракції СДПН Рольфа Мютценіха.
Дивіться також Між Німеччиною та Польщею зросла напруга на тлі військових постачань Україні, – Bloomberg
Німецькі політики прибули до столиці України вранці 6 березня на спеціальному поїзді. У Києві вони проведуть переговори з представниками українського уряду та парламенту.
Зустріч зі Шмигалем та Стефанчуком
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що зустрівся з німецькими чиновниками. Вони обговорили потреби й постачання озброєння для України.
За словами політика, також порушили питання санкцій проти російської атомної галузі й створення спеціального міжнародного трибуналу. Шмигаль отримав запевнення від німецьких партнерів, що Берлін продовжить підтримку України в усіх секторах.
Також Клінгбайль та Мютценіх зустрілись зі спікером парламенту Русланом Стефанчуком. Він наголосив, важливо, що позиція Соціал-демократичної партії Німеччини стає ближчою до позиції України. Говорили так само про оборонні пріоритети та українську формулу миру.
Сподіваюся, що Німеччина візьме лідерство на одному або кількох пунктах ініціативи. І підсумком стане організація Саміту формули миру за участі всіх держав, залучених до її реалізації,
– додав політик.
Стефанчук подякував, що соціал-демократи відкидають можливість переговорів з Росією на цьому етапі війни, адже тільки наша перемога на полі бою повинна стати першопричиною миру.
Німецькі політики в Києві / Фото з телеграму Стефанчука та Шмигаля:
Зустріч з Зеленським
Президент Володимир Зеленський також провів зустріч з лідерами Соціал-демократичної партії Німеччини Ларсом Клінгбайлем і Рольфом Мютценіхом. Глава держави подякував за всебічну підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення.
Окремо вдячний за прийом понад мільйона вимушених переселенців з України, лідерство у формуванні танкової коаліції через надання німецьких танків Leopard і внесок у захист українського неба шляхом передання високоефективної системи ППО IRIS-T,
– підкреслив він.
Зеленський зустрівся з Клінгбайлем і Мютценіхом / Фото ОП
Володимир Зеленський також зауважив, що надалі важливо продовжувати зміцнювати союзницькі відносини.
Закиди про лояльність до Росії
Соціал-демократична партія Німеччини перебуває у скрутному становищі через її політику щодо Росії до початку повномасштабної війни. Лідерів та членів СДПН звинувачують у тому, що вони надто сильно покладалися на співпрацю з Москвою та недооцінювали диктатора Володимира Путіна.
Хоч після лютого 2022 року соціал-демократи визнали свої помилки та засудили Росію, лідер СДПН все ж наполягають на дипломатію між Україною та Росією.
Іноді у мене паморочиться голова, коли я бачу, що дискусії ведуться тільки про зброю. Я шокований, коли бачу, як сьогодні майже зневажається поняття дипломатії,
– заявив раніше Клінгбайль.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що партнери не будуть тиснути на Україну для початку переговорів з Росією. Він зазначив, що жодних рішень щодо мирних переговорів не буде без українців.
Візити світових лідерів до Києва
- 12 січня на знак солідарності до Києва приїхав голова Сейму Латвії Едвардс Смілтенс. Він на зустрічі із президентом Зеленським сказав, що Латвія допомагає усім, чим може. Країна продовжить робити це до перемоги України.
- 27 листопада президент Володимир Зеленський зустрівся з очільницею МЗС Лябіб Бельгії у Києві. Раніше візит не погоджували через незаконну поїздку бельгійської чиновниці до окупованого Криму.
- А 25 жовтня президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр нарешті приїхав у столицю України. Це його перший візит у нашу державу від початку повномасштабного вторгнення – декілька разів відвідини переносили.