Щорічно Україна отримувала 3 мільярди доларів від транзиту російського газу в Європу. Наразі сума прибутку дещо знизилася, але все одно залишається великою.

Тим часом На тлі загострення на Донбасі Росія зменшує транзит газу через Україну

Чому Україна не припиняє транзит газу з Росії

По-перше, як пояснює Коболєв, через фінансову вигоду. Торік Україна отримала від "Газпрому" близько 2 мільярдів доларів за транзит. А це приблизно до 1,5% ВВП країни. Втім, він зазначає, що справа не стільки у грошах, скільки у безпеці.

Ми вважаємо, що транзит російського газу по території України створює для нас, як для країни, певну подушку безпеки у військовому плані,
– заявив Коболєв.

Повноцінна або масштабна військова операція проти України для Росії наразі є дуже дорогим задоволенням, за словами очільника "Нафтогазу". Військова операція вплине на обсяги транзиту і вдарить по виручці "Газпрому". Після слідує порушення великої кількості міжнародних договорів, підписаних Росією.

Переклад транзиту російського газу з території України на інші газопроводи означає, що "подушка безпеки" для України просто зникне. "Відповідно, це кардинально підвищує наші ризики, в першу чергу у військовому плані. А вже економічні, фінансові ризики в даній ситуації, з нашої точки зору, є другорядними", – зазначив Коболєв.

Транзит російського газу: що відомо

  • Щороку Україна отримувала 3 мільярди євро від Росії через транспортування їхнього газу нашою територією.
  • Наразі з Росією діє угода, яку "Нафтогаз України" уклав з "Газпромом" у 2019 році на 5 років.
  • Згідно з нею, "Газпром" бронював українські потужності для транзиту в обсязі 65 мільярдів кубометрів у 2020 році.
  • Однак така угода перебуває під загрозою зриву через будівництво газопроводу "Північний потік-2".
  • Росія, запустивши його, зможе транспортувати газ в обхід України.