Структура так званої "імперії" хоч і здається монолітною, але насправді крихка. Таку думку 24 Каналу висловив народний депутат від партії "Слуга Народу" Олег Дунда, зауваживши, що сьогодні Захід все більше це розуміє.
Зверніть увагу Росія захоче реваншу: скільки років матиме Україна, щоб підготуватися
Страху перед розпадом Росії немає
У багатьох експертних групах на Заході існувала думка, що Росія завжди була і буде, але віднедавна такі наративи починають змінюватися. Олег Дунда припустив, що зокрема це трапилося й завдяки ситуації з Євгєнієм Пригожиним.
"Хоч недоімперія зовні здається монолітною, непробивною, але всередині вона дуже крихка. Відповідно люди починають розуміти, що це (розпад – 24 Канал) може статися і до цього треба готуватися. Страху перед ним взагалі не існує, просто політичному суспільству в Західній Європі було б комфортно нічого не робити й щоб далі все було, як раніше", – розповів народний депутат.
Олег Дунда припустив звідки почнеться розпад Росії: дивіться відео
Важливим завданням, на думку депутата, є пояснити Заходу, що прояви радикальних рухів уже є початком війни Росії проти інших країн. У цьому Україна вже пересвідчилась.
Ми пояснюємо, що в Україні "24 лютого" почалося ще за 8 років до того у вигляді гібридної війни, проросійських тез, організацій, радикальних громадських рухів, які мали розколоти суспільство,
– підкреслив Дунда.
Сепаратистські тенденції в Росії посилюються
Народний депутат зауважив, що Північний Кавказ є дуже важливою частиною розвалу Росії, який вже почався. Але до цього мають приєднатися й інші регіони, такі як Урал і Сибір.
З самого початку це не будуть заклики про від'єднання, а про те, що "досить годувати Москву", "звільніть наших лідерів", "Москва жирує на наших ресурсах" – з цього все почнеться. Поєднання двох факторів – з одного боку Кавказький регіон, а з іншого Урал і Сибір – дозволить вибухнути зсередини Російській імперії,
– сказав Олег Дунда.
Яке майбутнє чекає на Росію
- За території та гроші у Росії будуть буквально битися, адже Росія – це не та країна, де є прозорі політичні вибори чи агітації. Все вирішуватиме сила. Таку думку висловив військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов.
- Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк зауважував, що у Росії багато внутрішніх конфліктів. Хоч сьогодні такі процеси не дуже масштабні, але вони стануть особливо помітними, коли Росія отримає декілька суттєвих тактичних поразок по лінії фронту.
- Російські пропагандисти розповіли, що китайський державний "Картографічний сервіс стандартних карт" випустив новий комплект географічних карт за 2023 рік. На нових картах вони зобразили Великий Уссурійський острів своєю територією. Суперечка за контроль над островом між Москвою та Пекіном тривала з 1860 року. Після розпаду СРСР він залишився під контролем Росії.