Процес вступу України до Євросоюзу може зайняти від шести до одинадцяти років. Таку думку висловив голова представництва Європейської комісії в Австрії Мартін Зельмаєр.
Дивіться також Посол при ЄС розповів, коли почнуться переговори про вступ України до Євросоюзу
"Ми бачимо Україну в самому серці ЄС"
"Австрії знадобилося 6 років, Іспанії – 11. Україна може опинитися десь посередині", – сказав Зельмаєр.
Також політик спростував твердження, що початок переговорів нібито є "порожньою обіцянкою". Зокрема, зазначив, що переговори про вступ – конкретна обіцянка стати постійним членом європейської сім'ї. Втім, для цього необхідно рухатися в бік ЄС.
Ми бачимо Україну в самому серці ЄС. Переговори з нею є частиною нашої архітектури безпеки. Європа не повинна повертатися до похмурих часів XIX століття, коли агресор вторгається до свого сусіда, щоб анексувати землю,
– підкреслив голова представництва Європейської комісії в Австрії.
Також Зельмаєр зазначив, що з 2016 року Україна прийняла 70% законів ЄС. Водночас наголосив, ще багато чого необхідно зробити. Зокрема, незалежність судової системи та ефективність адміністрації, додав високопосадовець.
Читайте також Угорщині дали час подумати, – Кулеба відповів, чи виділить ЄС 50 мільярдів євро для України
"Стільки, скільки буде потрібно, щоб усі наші інтереси були враховані"
- Раніше віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції повідомила, що перші перемовини щодо наступних кроків були заплановані на 18 грудня.
- Додала, що план роботи є. Під час нових переговорів сторони будуть враховувати "геополітичну шахівницю". Опісля – визначати строки вступу України до ЄС.
- "Найважливіше й остаточне геополітичне рішення ухвалено – почати переговори з Україною та Молдовою. А далі вони триватимуть стільки, скільки буде потрібно, щоб усі наші інтереси були враховані", – підкреслила Ольга Стефанішина.