Про це 24 Каналу заявив ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ, військовий експерт Олексій Гетьман. За його словами, у військовій термінології є ознаки, чим наступ відрізняється від контрнаступу.

Дивіться також Спектакль Пригожина й "евакуація" на Півдні: що задумав ворог перед контрнаступом ЗСУ

Чому не контрнаступ

"Вважається, що, якщо якась сторона під час війни має тактичну перевагу над супротивником, то він робить не контрнаступ, а робить наступ. Зараз всі ознаки того, що всі тактичні переваги на боці України", – наголосив майор запасу ЗСУ.

Усе через те, що наступ Росії провалився та вона не досягла певної мети, просунулася не дуже далеко.

"Тому, найімовірніше, будуть наші наступальні дії. Наступ прогнозується вийти на певні рубежі. І там закріпитися, і там зупинитися, адже наступають ударні групи. "Тили" не наступають одразу, вони не їдуть ззаду", – розповів Гетьман.

За словами військового експерта, "тили" мають під'їхати. Мовиться, зокрема, про медиків, продовольство та набої.

"Наступ планується з точки "А", умовно, до точки "Б". Далі, якщо вдалося просунутися далі, як було під Харковом, це дуже добре. Давайте просуньмося далі, що ворог тікав і можна зайняти інші позиції", – зауважив ветеран російсько-української війни.

Як може наступати ЗСУ: дивіться відео

Не один наступ

Олексій Гетьман наголосив, що наступ не відбувається до того моменту, поки вистачає сил.

Ні, пройшли певну дистанцію – зупинилися. Тому й далі готуємося до наступальних дій. Що означає "один шанс"? У нас 1300 кілометрів лінії фронту. Ми не в змозі за один наступ по всій лінії фронту відсунути ворога до кордонів нашої країни в межах 91 року,
– вважає він.

Майор ЗСУ в запасі упевнений, що після наступу та звільнення територій, українська армія зупиниться, підтягне сили, відновить втрати й техніку, і плануватиме наступні наступальні дії.

"Це буде наступ і потім буде черговий наступ", – зазначив ветеран російсько-української війни.

Він зауважив, що у Другу світову війну було щонайменше 5 – 7 великих наступальних операцій, не враховуючи дрібні.

"Все ж таки потужна армія російська. Це не якась там невеличка країна. У неї дуже великий ресурс і техніки, і людей. Як ми можемо за один раз відігнати їх ледь не до Москви? Я думаю, це перебільшення", – сказав військовий експерт.

Контрнаступ ЗСУ призведе до катастрофи росіян

  • Крах країни-агресорки може статися після контрнаступу ЗСУ. Так вважає заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов. Він зауважив, що утримання Бахмуту було головним моментом у підготовці до контрнаступу української армії.
  • Гаврилов переконаний, що на росіян чекає військова катастрофа. І це можна буде побачити найближчим часом.
  • За його словами, коли Україна розпочне свій контрнаступ, Росія буде в паніці.