Головнокомандувач армії Швеції наголошує, що контроль над шведським островом Готланд – це мрія Путіна, адже це автоматично надасть контроль над усім Балтійським морем.

Дивіться також Серйозний сигнал: як Захід демонструє Росії свою готовність до потенційного протистояння

Путін мріє про острів Готланд

Бюден говорить, що мирні часи, коли на Готланді були лише сили внутрішньої гвардії, давно скінчились. Війна в Україні змінила політичну ситуацію в Європі і шведській армії довелося масово озброювати острів.

З Готланду ми можемо допомогти іншим державам НАТО в Балтійському морі жити в безпеці. Але якщо Путін вторгнеться на Готланд, він може загрожувати країнам НАТО з моря. Це був би кінець миру та стабільності в Північному та Балтійському регіонах,
– зазначив військовий.

На думку Бідена, Путін поклав на Готланд обидва ока. Його мета – отримати контроль над Балтійським морем. Ймовірно, він також поклав око на Аландський архіпелаг. Росіяни уважно стежать за тим, що відбувається на входах і виходах у Балтійське море.

Швеція готова відбити російські посягання

Якщо Росія візьме під свій контроль і перекриє Балтійське море, це матиме величезний вплив на життя у Швеції та інших країнах, що межують з Балтійським морем. Головнокомандувач вважає, що цього не можна допустити. Він наголошує, що Балтійське море не повинно стати ігровим майданчиком Путіна, де він може залякувати членів НАТО.

Зараз Швеція охороняє острів за допомогою постійно дислокованих підрозділів і тимчасово стягне туди додаткові сили, якщо небезпечна ситуація посилиться. Біден вважає, що той, хто контролює Готланд, контролює Балтійське море. Зараз Швеція захищає Готланд і може використовувати острів для наступальних операцій, якщо це буде необхідно.

Росія планує перекроїти морські кордони в Балтійському морі

  • Російський уряд в односторонньому порядку ухвалив рішення щодо змін кордонів з Литвою та Фінляндією у Балтійському морі. Вже опублікували офіційний документ щодо цього.
  • Міноборони Росії планує визначити частину вод на сході Фінської затоки та поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ у Калінінградській області своїми внутрішніми морськими водами. Переглянути планують і прикордонну зону біля Литви.
  • Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен відреагувала на дії росіян. Вона заявила, що створення плутанини — це теж гібридний вплив. Росія повинна діяти у рамках Конвенції ООН з морського права, та Фінляндію їй не заплутати.
  • Крім того, очільник литовського МЗС Ґабріелюс Ландсберґіс назвав плани Росії ще однією російською гібридною операцією для поширення страху, невпевненості й сумнівів щодо її намірів у Балтійському морі. На його думку, це очевидна ескалація проти НАТО та ЄС, і на неї необхідно дати відповідну тверду відповідь.