Новини про коронавірус в Україні 12 червня
Статистика поширення коронавірусу
За добу на території України коронавірус виявили ще у 683 людей. Станом на 12 червня в Україні зареєстрували 29 753 хворих на COVID-19. З них 13 567 людей одужали, але 870 померли. З них 16 людей – за попередній день.
Варте уваги Які області України не готові послабити карантин: список
Загалом в Україні 468 172 зразки досліджено методом ПЛР та 68 557 зразків – методом ІФА.
Станом на 12 червня в Україні продовжує зростати кількість хворих на коронавірус медиків. Від учора хворобу виявили ще у 73 медпрацівників. Загалом від початку епідемії COVID-19 в Україні захворіли 5 322 медиків. Вже одужали понад 2900 медиків, втім 40 з-поміж загальної кількості хворих – померли від ускладнень COVID-19.
У Збройних силах України за останню добу виявили 6 нових випадків захворювання на COVID-19. Загалом станом на 12 червня в лавах ЗСУ на коронавірус хворіють 160 людей. На жаль, від початку епідемії четверо військових померли.
Кількість хворих на COVID-19 у регіонах
- Чернівецька область – 3831 (+38)
- Київ – 3766 (+95)
- Львівська область – 2526 (+112)
- Рівненська область – 2231 (+56)
- Київська область – 1931 (+12)
- Івано-Франківська область – 1669 (+20)
- Закарпатська область – 1506 (+35)
- Харківська область – 1426 (+52)
- Тернопільська область – 1372 (+23)
- Вінницька область – 1317 (+81)
- Волинська область – 1313 (+47)
- Одеська область – 1065 (+20)
- Житомирська область – 1013 (+21)
- Дніпропетровська область – 983 (+2)
- Кіровоградська область – 568 (+5)
- Хмельницька область – 529 (+6)
- Черкаська область – 517 (+11)
- Запорізька область – 515 (+5)
- Чернігівська область – 366 (+25)
- Миколаївська область – 316 (+5)
- Донецька область – 279 (+10)
- Полтавська область – 277 (+1)
- Сумська область – 204 (+1)
- Херсонська область – 179
- Луганська область – 54
Головні новини про коронавірус в Україні
Коронавірус в Зеленської, президент на особливому режимі
У дружини президента Олени Зеленської підтвердили коронавірус. Вона почувається добре і не має симптомів хвороби. Тим часом тест у самого глави держави Володимира Зеленського негативний. Однак він задля убезпечення переходить на особливий режим роботи.
Детальніше Зеленський перейде на особливий режим роботи після виявлення коронавірусу у дружини
Яким буде особливий режим роботи в Зеленського
- Президент України щодня проходить тестування методами ІФА та ПЛР, а також медогляди.
- Він обмежує коло фізичного спілкування, переводить наради в онлайн-режим.
- Очні зустрічі, які передбачають особисте спілкування з главою держави, на найближчі дні скасовуються.
- Скасовується участь у масових заходах, робочі поїздки за межі столиці України.
- Коло осіб, з якими президент спілкується особисто, звужується до охорони та найближчих помічників.
Відкриття пляжів у Києві
Перші пляжі у Києві відкриють з 15 червня. Щоб ухвалити офіційне рішення, треба лише дочекатися результатів лабораторного аналізу води. Епідемічна ситуація у столиці України не найкраща, карантин навіть можуть посилити, але пляжі працюватимуть – у будь-якому випадку. А все тому, що ризик інфікування там – мінімальний.
МОЗ дозволяє проводити весілля
Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що в Україні можна святкувати весілля навіть під час карантину. Втім потрібно дотримуватися встановлених обмежувальних заходів, зокрема соціальної дистанції.
Водночас міністр упустив цілу низку деталей – які саме весільні конкурси можна проводити, а які – ні, чи можна кільком десяткам людей пити з одного гарбуза за козацьким столом і, зрештою, чи дозволить уряд викрадати наречену, а дружбам цілувати дружок без захисних масок.
Відкриття ресторанів у Києві
Говорити про відкриття ресторанів у приміщеннях у Києві поки рано. Ситуація з COVID-19 у столиці щодня стає гіршою, а випадки інфікування ростуть.
Тим часом у КМДА запевняють: ресторани та кафе у столиці будуть відкриті в перший же день, коли показники епідеміологічної ситуації у місті відповідатимуть постанові Кабміну.
Цікаво Щоденні рейди фіксують 50 – 70 порушень карантину у ресторанах
Київ може посилити карантин
Якщо у столиці зросте показник захворюваності на COVID-19, то місту доведеться повернутися до суворіших карантинних обмежень. У Києві знову можуть закрити ТРЦ та великі магазини, припинити роботу дитсадків.
Мер Києва Віталій Кличко також попросив правоохоронців більш суворо контролювати дотримання карантинних вимог у Києві. За його словами, багато людей ігнорують елементарні правила безпеки: не носять маски, не дотримуються необхідної дистанції.
На Львівщині суворий карантин продовжили
У Львові та області не застосовували чергових послаблень карантину із 22 травня і 10 червня, як це відбулося в більшості регіонів України. Наразі комісія з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій відтермінувала послаблення щонайменше до 19 червня. Усі заборони щодо роботи приміських і міжміських маршруток, дитсадків, готелів, санаторіїв і спортивних закладів залишаються в силі.
На харківському підприємстві масовий спалах коронавірусу
На державному підприємстві Завод "Електроважмаш" (Харків) з квітня до 12 червня коронавірусною інфекцією COVID-19 захворіли 23 співробітники. Один з них помер. Відомо, що чоловік довго не звертався за медичною допомогою, тож, врятувати його життя не вдалося.
Актуально Як правильно носити маску у спеку: поради
Спалах серед водіїв у Вінниці
У Вінниці коронавірус виявили у 23 працівників громадського транспорту. Мер міста каже, що це сталося через недбальство містян. Нібито громадський транспорт запустили, однак люди перестали дотримуватися карантинних норм. На підтвердження цього статистика: упродовж минулої доби у Вінниці виявили 57 нових хворих на COVID-19 – це найбільша кількість від початку пандемії.
Україна відкриває аеропорти
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про відкриття пунктів пропуску в аеропортах з 15 червня. Це зробили у межах відновлення авіаційного сполучення, яке було закрито через карантин в Україні й країнах Європи.
Пункти пропуску будуть діяти у міжнародних аеропортах України:
- Вінниця;
- Дніпро;
- Житомир;
- Запоріжжя;
- Одеса;
- Київ;
- Бориспіль;
- Львів;
- Миколаїв;
- Харків;
- Херсон;
- Чернівці.
Решта міжнародних аеропортів наразі залишать закритими.
Відкриття пунктів пропуску на адмінкордоні з Кримом
Вже з 15 червня запрацюють пункти пропуску на адміністративному кордоні з Кримом. Це відбудеться у межах послаблення карантинних заходів. Водночас обов'язкову обсервацію скасували.
Новини про коронавірус у світі за 12 червня
Статистика захворювання
Всього у світі 7 629 227 людей захворіли на коронавірус. Через хворобу померли вже 425 330 осіб. Натомість 3 613 211 хворих одужали.
Топ-5 країн за кількістю інфікованих
- США – 2 046 643
- Бразилія – 828 810
- Росія – 510 761
- Індія – 297 535
- Велика Британія – 294 402.
Українки порушили обсервацію у Польщі
Трьох українок розшукує польська поліція: вони прибули до Польщі на заробітки, але потрапили на карантин через контактування з інфікованою коронавірусом особою. За кілька днів жінки з карантину втекли. Тепер їм загрожує за польськими законами до 8 років ув'язнення.
Коли запрацює Діснейленд
Дісней планують відкрити вже з липня, однак не весь парк розваг відразу. Окрім того, через поширення коронавірусу буде введено певні обмеження під час відпочинку.
Коли та що відкриють у Діснейленді
- Тематичні парки в Південній Каліфорнії попередньо планують відкрити 17 липня.
- Найближча торгова зона Діснею відриється раніше – 9 липня.
Дослідження коронавірусу
Літо не впливає на коронавірус
Спекотна погода і зменшення вологості повітря не є приводом для послаблення боротьби із COVID-19. Оскільки цей коронавірус не демонструє ознак сезонності. Тому влітку людям варто неухильно дотримуватися рекомендованих заходів профілактики: носіння масок, гігієна рук, фізичне дистанціювання.
Як повідомив представник ВООЗ Батир Бердикличев, усі попередні вказівки мають діяти надалі. Тому можливості послаблення карантину немає. Можливість зростання захворюваності зберігається.
Нова небезпечна властивість коронавірусу
Новий огляд неврологічних симптомів пацієнтів з COVID-19 в сучасній науковій літературі показує, що захворювання є великою загрозою для всієї нервової системи.
Мутація коронавірусу і вакцина
У ВООЗ стверджують, що винайдена вакцина від COVID-19, на яку чекає увесь світ, буде ефективною і для мутацій коронавірусу. Головний вчений з Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан впевнений в тому, що мутація коронавірусу не вплине на ефективність потенційної вакцини проти коронавірусу
Річ у тім, що мутації виявили лише в тих частинках вірусу які жодним чином не впливають на імунну відповідь.
Вакцина проти полієміліту і коронавірус
Деякі експерти звернули увагу на вакцину проти поліомієліту. Вони вважають, що вона може надати тимчасовий захист від коронавірусу. Як ідеться у журналі Science, є багато доказів того, що деякі сучасні вакцини захищають дітей від широкого кола інфекцій, і їх варто спробувати проти нового коронавірусу.
Річ у тім, що і поліовірус, і коронавірус є РНК-вірусами. І цілком ймовірно, що вони можуть викликати схожу імунну відповідь. Відтак, фахівці вважають, що вакцина проти поліомієліту "може забезпечити тимчасовий захист від коронавірусної хвороби".
Тест на рівень імунітету
У США розробили новий тип тесту на антитіла до коронавірусу, який демонструє якість сформованого імунітету в пацієнтів. Звичайні тести на антитіла до коронавірусу показують, чи хворіла людина коронавірусом, але вони не можуть визначити, на скільки сильний імунітет до хвороби та чи є він взагалі.
Новий тест на антитіла до коронавірусу нарешті може допомогти епідеміологам визначити рівень колективного імунітету серед населення. Особливість цього тесту в тому, що він виявляє специфічні антитіла лише для певної частини спайкового білка SARS-CoV-2.